Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:296014
 
Evaluation:
Published: 27.03.2012.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 13 units
References: Not used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija   
  Annotation    3
  Ievads    3
  Jēdzienu skaidrojumi    4
Smēķēšana    5
1.1.  Smēķēšanas jēdziens un process    5
1.2.  Smēķēšanas kaitīgums    8
2.  Smēķēšanas uzsākšana un atmešana    11
2.1.  Smēķēšanas uzsākšanas faktori    11
2.2.  Efektīva smēķēšanas atmešana    13
3.  Pētījuma metodes    15
3.1.  Novērošana    15
3.2.  Pusaudžu anketēšana    16
4.  Pētījumu rezultāti, to analīze un interpretācija    18
4.1.  Pusaudža nedēļas ritms – rezultāti, analīze, interpretācija    18
4.2.  Anketēšana un tās rezultātu analīze    20
  Secinājumi    29
  Izmantotā literatūra    31
  Pielikums    32
Extract

Secinājumi
Zinātniski pētnieciskais darbs izstrādāts par tēmu „Smēķēšanas iemeslu vērtējums pusaudžu vidū dažādās vecuma grupās”. Darbā izvirzītais mērķis – analizēt pusaudžu smēķēšanas iemeslus un piedāvāt tiem risinājumus, kā atturēties un cīnīties ar atkarību. Mērķis tika sasniegts anketējot un pētot pusaudžus un vēlāk, darba gaitā, atrodot un piedāvājot risinājumus. Pētnieciskajā darbā izvirzītā hipotēze – atkarība no smēķēšanas ir problēma lielai daļai jauniešu apstiprinājās. Darba laikā tika izpildīti visi izvirzītie uzdevumi.
Rakstot pētniecisko darbu, laika gaitā radās vairāki secinājumi analizējot pusaudžu atbildes, kā arī pētot smēķētāja un nesmēķētāja nedēļas ritmu.
1. Smēķēšana ir process, kura laikā ķermenis uzņem vairākas ļoti kaitīgas vielas. Šīs vielas tiek izmantotas ne tikai cigarešu vai citu tabakas izstrādājumu ražošanā, bet arī citās nozarēs, kā, piemēram, degvielas ražošanā, gāzes rūpniecībā vai tīrīšanas līdzekļu ražošanā, tātad cigarešu sastāvs ir īpaši kaitīgs cilvēka organismam.
2. Tabakas izstrādājumi tiek izplatīti dažādos veidos. Izstrādājumi tiek veidoti smaržīgi un pievilcīgi, lai pircēji tos iegādātos, taču ražotājiem ar to nepietiek. Viņi turpina pievienot nikotīnu – vielu, kas izraisa spēcīgu atkarību jebkuram cilvēkam.
3. Arī pasīvā smēķēšana ir īpaši bīstama. Ar dažādām slimībām var saslimt jebkurš pasīvais smēķētājs, tas var būt arī mājdzīvnieks. Arī šai sabiedrības daļai, kuri ir spiesti elpot dūmus ir daudz lielāks risks saslimt ar dažādām slimībām.
4. Smēķējoša un nesmēķējoša pusaudža nedēļas ritms atšķiras. Attieksme pret smēķēšanu var būt atkarīga no sabiedrības kāda ir ap pusaudzi, no tā kā pusaudzis pavada savu brīvo laiku kā arī no vecāku paradumiem.
5. Liela daļa pusaudžu atzīst, ka viņu draugi smēķē, taču ne visi atzīst, ka smēķē paši. Daļa no viņiem nemaz nezin kādēļ turpina smēķēt, bet ir arī tādi, kuri nemaz nevēlas atmest.
6. Brīvais laiks, kas pavadīts ārpus skolas un ārpus nodarbībām spēcīgi ietekmē pusaudža izvēli – smēķēt vai nesmēķēt. Tātad liela nozīme ir tam kā un ar ko pusaudzis pavada savu brīvo laiku.
7. Vairāk kā viena trešdaļas pusaudžu, apgalvo, ka turpina smēķēt, jo viņiem nav ko darīt, tādēļ tā tērē savu laiku, un teju 20% smēķējošo pusaudžu atbild, ka smēķē bariņa pēc, tātad nesmēķējošu draugu un brīvā laika aizpildīšana ir svarīgs faktors pusaudža izvēlē par smēķēšanu. Šie arī ir populārākie smēķēšanas iemesli pusaudžu vidū.

8. Atkarība no smēķēšanas ir problēma lielākajai daļai pusaudžu, un nereti pusaudzis ar to nespēj cīnīties. Lai arī sabiedrībā kopumā smēķēšana tiek nicināta, daudzi pusaudži, kuri vēl nav mēģinājuši smēķēt, to tomēr izdara un jau pēc pāris reizēm rodas spēcīga atkarība.
Darba autors iesaka turpināt izturēties pret smēķēšanu kā pret negatīvu ieradumu gan sabiedrībai, gan atbildīgajām iestādēm. Vecākiem šajā jautājumā vajadzētu stingrāk izturēties pret pusaudžiem. Nepieciešams informēt pusaudžus ne tikai par smēķēšanas ļaunumu, bet arī stāstīt viņiem kā atmest šo ieradumu. Ir jārada jaunas, inovatīvas metodes cīņai pret atkarību, piemēram, ir izgudrotas elektroniskās cigaretes un vienkārši cigaretes, kuras nesatur nikotīnu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1250438
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register