Lielais pārmaiņu laiks, nevienam neko nejautājot, ietekmē ikvienu no mums, gan to gribot, gan nemaz nevēloties.
Diemžēl pēdējo gadu laikā daudz tiek runāts par atkarību izraisošo vielu lietošanu-narkomāniju, alkoholu un arī smēķēšanu. Tomēr sabiedrībā, īpaši jauniešu vidū, turpina pieaugt to skaits, kas pakļauj sevi šo vielu postošai darbībai. Jo īpaši smēķētāju skaits ir pieaudzis pēdējos gados. Satraucoši ir tas, ka smēķēt sāk aizvien jaunākā vecumā. Vairs nav nekāds brīnums sastapt septiņgadīgu zēnu vai meiteni ar cigareti rokā.
Cilvēki smēķējot nemaz nedomā par to, kāds ļaunums tiek nodarīts veselībai. Lielākā daļa smēķētāji, šo kaitīgo paradumu, apgūst pusaugu periodā, bet katrs trešais pat 8 līdz 10 gadu vecumā.[6;23]
Kāpēc tā notiek? Tam ir vairāki izskaidrojumi. Mainās vide, mainās vērtību modeļi. Liela nozīme ir masu medijiem, kur katru dienu varam sastapties ar cigarešu reklāmu. Pieaudzis ir nelabvēlīgo ģimeņu skaits, daudzi bērni nonāk uz ielas. Protams, jaunieši ietekmējas arī viens no otra, domā, pāris reizes pamēģinās un tad beigs. Diemžēl parasti tā nesanāk. Kaut arī jaunieši cigaretes oficiāli nevar iegādāties , taču mēs zinām, ka katrā ciematā vai pilsētā veikalā nopirkt cigaretes nav nekāda problēma.
Protams, šīs problēmas ir raksturīgas arī mūsu skolā, tāpēc savam pētījuma darbam es izvēlējos tieši šo tēmu.
Zinātniskā darba mērķis ir izzināt smēķēšanas iemeslus un izplatības tendences Siguldas Valsts ģimnāzijā.
Pētījuma hipotēze- izzinot smēķēšanas iemeslus un izplatības tendences, radīsies iespēja izprast situāciju un izvērtēt to.…