Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:431604
 
Evaluation:
Published: 25.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Sociālā darba attīstība pasaulē    4
2.  Sociālais darbs Francijā    7
3.  Misija „Pakāpieni” Latvijā    9
  Nobeigums    12
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    13
Extract

Visa pasaule mainās. Notiek process, ko sauc par globalizāciju. Tas, kas bija aktuāls un noderīgs daudzus gadus atpakaļ, tagad ir zaudējis savu izšķirošo lomu. Informācijas tehnoloģiju straujā attīstība un ienākšana mūsu dzīvē ir mainījusi sabiedrību kopumā, jo dzīves ritms ir kļuvis daudz straujāks. Kādreiz cilvēkam pamatprasmju līmenī pietika ar to, ka viņš prata lasīt un rakstīt, bet tagad tik pat nepieciešamas ir svešvalodu zināšanas un prasme strādāt ar datoru. Viss mainās ļoti strauji, un daļa cilvēku psiholoģiski nespēj pielāgoties šādām pārmaiņām un dzīves ritmam. Un ne reti cilvēks ieslīgst depresijā, sāk pastiprināti lietot alkoholu, atstāj novārtā savus bērnu, jo neredz izeju no šī apburtā loka. Un tādā brīdī ir svarīgi, lai cilvēks varētu griezties palīdzošajās institūcijās ne tikai pēc materiāla, bet arī morāla atbalsta un uzmundrinājuma. Valsts un palīdzošo institūciju uzdevums ir darīt maksimāli daudz, lai cilvēks no pabalstu saņēmēja kļūtu par nodokļu maksātāju, lai cilvēks pats spētu nodrošināt sev ienākumus, lai viņam būtu darbs, atbilstošas prasmes un zināšanas, kuras nosaka darba tirgus. Tas nenozīmē, ka visas sociālās problēmas tiks atrisinātas, ja novērsīs naudas trūkumu. Jebkurā sociālā procesā galvenais ir cilvēks. Jo izglītotāks un gudrāks ir cilvēks, jo veiksmīgāk attīstīsies process
Šajā darbā nedaudz aprakstīšu sociālā darba izveides vēsturi pasaulē un Francijas pieredzi vientuļo jauno māmiņu atbalstīšanā.
Sociālais darbs katrā valstī ir attīstījies atšķirīgi un īpaši. Vairāki autori (S.Haluks, P.D.Pavļonoks), kuri aprakstījuši sociālā darba vēsturi, par tā aizsākumiem mēdz uzskatīt dažādas praktiskas darbības, kurās var saskatīt dažas mūsdienu profesionālā sociālā darba iezīmes. Daži autori(Z.Baumans, S.Haluks) to skaidro kā pašu par sevi esošu, indivīdiem piemītošu cilvēcību un vēlmi palīdzēt otram. Tomēr cilvēces vēstures liecības rāda, ka neatkarīgi no sabiedrībā valdošās ideoloģijas, palīdzība grūtībās nonākušajiem vienmēr ir bijusi dažādās formās un organizētības pakāpēs. Sociālā darba enciklopēdijā 1601.gadu min kā sociālās palīdzības sistēmas aizsākumu Eiropā un ASV. 1601.gadā Anglijā tika pieņemts Nabadzīgo likums(Poor Law), kas noteica, ka draudzēm jārūpējas, lai to nabadzīgie locekļi saņemtu pabalstus. Likums noteica, ka pabalstus drīkst izsniegt tikai tad, ja nekāda cita palīdzība nav pieejama.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1148275
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register