Secinājumi
Veicot teorētiskās literatūras izpēti, tika secināts:
1. Cilvēka atrašanās sociālajos tīklos mūsdienās nav nekas jauns. Ik viens, kurš lieto internetu ir reģistrējies kādā no tiešsaistes sociālajiem tīkliem un izveidojis savu individuālu profilu. Cilvēka atrašanās sociālajos tīklos arī atstāj ietekmi uz darba meklēšanu, gan pozitīvi, gan arī negatīvi. Biežāk tiek sastapti gadījumi, ka darba devējs apskatot kandidāta profilus sociālajā vidē nolemj nepieņemt šo kandidātu, jo ir atradis kādu informāciju, kas nav tīkama uzņēmumam, profesijai, utt. Cilvēka atrašanās sociālajos tīklos var arī būtiski uzlabot iespēju iegūt kāroto amatu, piemēram, kādā uzņēmumā.
2. Analizējot pētnieciskā darba literatūru, tika noskaidrotas darbības, kas darba meklējumus un karjeras izaugsmi ietekmē būtiski pozitīvi, gan arī negatīvi. Ir lielāka iespēja veidot veiksmīgu karjeru un atrast darbu, ja sociālajā vidē tiek publicētas pieklājīgas lietas, piemēram, izturēšanās ar cieņu pret citiem un sevi, valodas prasmes, savu prasmju un talantu demonstrēšana, kvaliatīva profila izveide, kur tiek demonstrētas prasmes, zināšanas. Tomēr negatīvu ietekmi radīs, piemēram, nelegālu darbību dokumentēšana sociālajā vidē, nepieklājīgu attieksmi pret sevi vai citiem, necenzētas valodas lietošana, sevis un/vai citu apkaunošana.
3. Izpētot un analizējot lietoto literatūru, tiek noskaidrots, ka darba devēji ar vien biežāk mēdz apmeklēt gan potenciālo darbinieku, gan arī pašreizējo darbinieku izveidotos un lietotos profilus sociālajā vidē, kas arī būtiski ietekmē darba devēja izvēli vai pieņemt darbā šo kandidātu un pārliecināties vai pašreizējo darbinieku aktivitātes sociālajā vidē atbilst normas robežām un uzņēmuma noteikumiem.
…