Pēdējos gados mūsu sabiedrībā bieži tiek dzirdēts un plaši diskutēts par Starptautisko Valūtas fondu un tā darbību. Ņemot vērā mūsdienu globālo ekonomsiko krīzi un tās radītās sekas, arī Latvijas Republika ir griezusies pie Starptautiskā Valūtas fonda pēc palīdzības. Fonds sniedz lielus aizdevumus grūtībās nonākušām valstīm, tomēr, lai tos saņemtu, valstīm ir jāīsteno Fonda noteiktās prasības un politikas.
Starptautiskais Valūtas fonds ir kooperatīva starpvaldību valūtas - finansu organizācija ar ANO specializētās iestādes statusu, kas praktiski kalpo par pamatu mūsdienu starptautiskajai valūtas sistēmai, ar mērķi nodrošināt starptautisko sadarbību monetārajā jomā - sekmēt starptautiskās sadarbības attīstību valūtas-finansu sfērā, dalībvalstīm saskaroties ar valūtu-finansiālām problēmām, nodrošinot konsultāciju un palīdzības mehānismus.
Starptautiskais Valūtas fonds sniedz dažāda veida palīdzību dalībvalstīm, sākot ar finasiālu palīdzību dažādu kredītu un atbalsta programmu veidā, un beidzot ar tehnisku palīdzību konsultāciju un apmācību veidā. Viens no SVF darbības virzieniem ir arī pasaules valstu uzraudzība, ievācot dažādus ekonomiskos, sociālos un informatīvos datus par dalībvalstīm un pasaules ekonomisko stāvokli kopumā. SVF dokumentos atrodamas vairākas Fonda darbības funkcijas, kas dod ieskatu lasītājam par Fonda pastāvēšanas nepieciešamību un pamatojumu.
Kā vienu no savas pastāvēšanas funkcijām SVF uzskata palīdzības sniegšanu valstīm ar zemu ienākuma līmeni, lai atbalstītu to centienus mazināt nabadzību. Tieši šai SVF funkcijai šī darba ietvaros būs pievērsta vislielākā uzmanība.…