Apmēram pēdējās simtgades laikā pasaulē radās ļoti liels skaits organizāciju, kuru mērķi ir kopīgiem spēkiem risināt dažāda veida problēmas atsevišķā sfērā vai veicināt kādas konkrētas nozares attīstību, pilnveidojot un izstrādājot plānus. Pieaugošās savstarpējās atkarības dēļ, it īpaši saimnieciskajā darbībā un visā, kas ar to saistīts, efektīvai darbībai ir nepieciešams vienkāršot šo procesu, izstrādājot visiem vienādus spēles noteikumus, kas palielinātu drošības apziņu un sekmētu ātrāku saimniecisko attīstību.
Šādu pūliņu rezultātā veidojas starptautiskie režīmi, kas balstās uz multilaterālu piekrišanu un kopējiem principiem, kas tiek pieņemti par atskaites punktu turpmākai rīcībai. No attiecīgajiem sfēras dalībniekiem tiek sagaidīts, ka noteikumi tiks ievēroti un integrēti savā darbības lokā.
Referāta teorētiskajā daļā īsi tiek apskatīts starptautiskā režīma koncepts galvenokārt balstoties uz tā pamatlicēja S.Krasnera skaidrojumu. Darba empīriskajā daļā tiek aplūkota Starptautiskā Vērtspapīru Komisiju Organizācija (IOSCO), tās vispārējais apraksts, mērķi, struktūra un administrācija, darbības principi un virzieni, tās izdotie starptautiski svarīgie dokumenti un to ietekme, kā arī pašas organizācijas ietekme starptautiskajā arēnā, tās uz specifisku jomu vērsta aktivitāte un izveidotais starptautiskais režīms. Referāta galvenais izpētes jautājums – kāda ir IOSCO ietekme uz dalībvalstu nacionālajām politikām? …