Ir pierādīts, ka augi telpās nav tikai acu priecēšanai. Tie darbojas arī kā gaisa mitrinātāji, skābekļa ražotāji, kaitīgo, gaistošo vielu filtrētāji, gaisa sastāva uzlabotāji, attīrītāji, utt. Daudzus no telpās audzētajiem augiem pasaulē izmanto klasiskajā homeopātijā, aromterapijā, fitoterapijā, kā arī medicīnā — dažādu slimību ārstēšanā. Telpaugi attīra gaisu telpās no toksiskajām vielām, ko izdala plastikāta segumi, lakas un mazgāšanas līdzekļi. Šim mērķim kalpo ikviens istabas augs, tādēļ atliek vien izvēlēties piemērotāko.
Telpaugi var būt arī lieliski palīgi cīņā pret saaukstēšanos un dažādām slimībām. Šajā gadījumā noderēs augi, kuriem ir daudz zaļu lapu, jo tie palīdz telpā uzturēt mitru gaisu. Pētījumi liecina, ka šāda veida augi telpā var palielināt mitruma līmeni par 5%. Tādi ir, piemēram, efejas, noteikta veida lilijas un vijolītes. Savukārt stresa noņemšanai ieteicams savā tuvumā turēt kādu no mūžam zaļojošajiem augiem – piemēram, bambusu. Pētījumi liecina, ka arī slikti apgaismotās telpās šie augi jūtas labi un rada relaksējošu atmosfēru. [4.]
Tātad, izvēloties telpaugus konkrētai viesmīlības iestādei, ir vērts ņemt vērā to spēju pozitīvi ietekmēt viesu un apkalpojošā personāla fizisko un emocionālo veselību. Tomēr nekādā gadījumā nedrīkstētu papildināt interjeru ar telpaugiem, balstoties tikai uz šādu kritēriju.…