Ananāsi - Bromēlijas dzimtas ģints. Mūžzaļi daudzgadīgi lakstaugi. Augļi – ogas, kas saaugot kopā veido kopaugli – ananāsu(0,5 - 5 kg).Lieto svaigus, konservētus. Kultūras augam sēklu nav, tos pavairo veģetatīvi. Ananāsi ir izcēlušies Andu kalnos – Peru, Bolīvija, Ekvadora, Kolumbija un Čīle. Tā daudzās šķirnes audzē subtropos un tropos.
Avokado – mūžzaļi lauru dzimtas augļu koki. Auglis liels(250 – 600g), bumbierveida, viensēklas, ar maigu riekstu garšu, satur 10-30% eļļas, 4% olbaltumvielas, B1, B2, C, D vitamīnus. Raža 250 kg no koka, Tikai kultūrā tropos un subtropos, galvenokārt Kalifornijā, Floridā, Brazīlījā, Argentīnā, Havaju salās. Izcelšanās vieta Vidusamerika – Meksika, Centrālamerika un Kuba.
Banāni – liellapaini lakstaugi. Ražo vienu reizi un iet bojā, no sakneņiem izaug jauni dzinumi. Augļi gaļīgi, ar biezu mizu ko izmanto lopbarībā. Izcelšanās vieta Dienvidāzijas tropiskā josla- Indija, Indoķīna, Filipīnas, Indonēzija. Nozīmīga tropu kultūra , kurus audzē Ekvadorā, Brazīlijā, Itālijā, Filipīnās, Malaizijā, Rietumāfrikā. Izmanto lopbarībā, pārtikā.
Čerimolas- augam ir ļoti dekoratīvs izskats. Tā miziņa ir zaļi brūna ar interesantu zīmējumu, kas atgādina bruņurupuča bruņas. Čerimolas dzimtene ir Dienvidamerika un Rietumindija. Kultūrā audzē vairākas čerimolas šķirnes. Augļa mīkstums ir gaiši dzeltens, saldskābs un mīksts. Garša saldena. Miziņa ir jūtīga pret transportēšanu, tādēļ pērkot jāskatās vai tā nav bojāta. …