Secinājumi
1. Autores noskaidroja, ka Cēsis kā tūrismam pievilcīgu pilsētu veido apskates objekti, tās senā vēsture, kā arī pievilcīgās dabas ainavas, kas papildina pilsētas kopējo tēlu.
2. Pētījumā tika noskaidrots, ka padomju laikā apskates objekti un to nosaukumi atspoguļoja komunistiskā režīma iezīmes, kā piemēram Ļeņina piemineklis Uzvaras laukumā, Pionieru laukums, ielu nosaukumi. Šajā periodā kā apskates objekti tika iekļautas arī ēkas, kurās bija notikuši padomju laikā svarīgi notikumi. Maršruti tika izstrādāti katrai pilsētas daļai, un tajos tika iekļauta katra mazākā ieliņa un katra ēka, kas kaut nedaudz varētu piesaistīt tūristu uzmanību.
3. Pētījumā secināts, ka salīdzinot padomju laika un mūsdienu apskates objektus un maršrutus, tajos ir atšķirības, kuras galvenokārt saistāmas ar politisko režīmu maiņu. Mūsdienās maršrutu skaits ir mazāks, nekā tas bija padomju laikā– tūristiem tiek piedāvāta ekskursija pa vecpilsētu un pilsētas apskate, bet padomju laikā pilsētā bija 8 maršruti.
4. Autores secināja, ka mūsdienās Cēsis turpina papildināt ar jauniem apskates objektiem, kā piemēram pieminekli “Senās Cēsis”, skulptūru “Gadsimtiem ejot”, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”. Tiek restaurētas celtnes, lai tās iegūtu agrāko izskatu, kā arī pilnveidota dabas ainava.
…