Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:634464
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.03.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  VALDEKAS PILS RAKSTUROJUMS VĒSTURES LAIKA DIMENSIJĀ    4
1.1.  19. gadsimta arhitektūras raksturīgākās iezīmes Eiropā un Latvijā    4
1.2.  Valdekas pils kultūrvēsturisks raksturojums    5
2.  VALDEKAS PILS MŪSDIENĀS    6
3.  VALDEKAS PILS NĀKOTNES PERSPEKTĪVĀ    8
3.1.  Valdekas pils - objekts Jelgavas nākotnes teritoriālā plānojumā    8
3.2.  Valdekas pils – nākotnes vīzija    8
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    13
  PIELIKUMI    14
Extract

Jebkurš telpisks veidojums, vienalga, vai tā būtu pilsēta, atsevišķa ēka vai arhitektoniski tēlniecisks ansamblis, un to ietverošā apkārtējā telpiskā vide saistīti nedalāmā vienībā. To apstiprina gan reālās uztveres iespējas, gan daudzveidīgā projektēšanas prakse. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai, piemēram, tiktu saglabātas dažāda tipa vēsturiskās celtnes, atjaunotas to funkcionēšanas iespējas, un modernie vides projekti tiktu saskaņoti ar jau esošām kultūrvēsturikajām vērtībām.
Jelgava kā ceturtā lielākā Latvijas pilsēta, bijušās apvienotās Kurzemes – Zemgales hercogistes galvaspilsēta, mūsdienās strauji attīstās ne tikai ekonomiski, bet mainās arī tās „seja” – notiek intensīva pilsētas apbūve ar modernām 21. gadsimta celtnēm izteiktā funkcionālisma stilā, atjaunotas jau esošas ēkas, sakopti pilsētas parki un zaļās zonas. Pilsēta var lepoties ar kultūrvēsturiskām arhitektoniskām vērtībām, kā Jelgavas pils (B. Rastrelli projektētā 18.gs. baroka stila celtne; mūsdienās Latvijas Lauksaimniecības universitātes atrašanās vieta), Academia Petrina (klasicisma stila celtne; mūsdienās Ģederta Eliasa vēstures muzeja ēka), Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, kas pakāpeniski tiek atjaunots, Katoļu baznīca, u.c.
Jelgavas pievārtē (Rīgas ielā 22) atrodas vēl viens kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis - Valdekas pils, kas mūsdienās tiek nepelnīti aizmirsts. 19. gadsimta 2. ceturksnī vēlīnā klasicisma stilā celtā, vēlāk pārbūvētā „priekšpils” šobrīd netiek izmantota praktiski, kas tiek skaidrots ar līdzekļu trūkumu tās ārējās fasādes, iekšbūves un pils dārza atjaunošanai, taču patiesībā liek domāt par neuzņēmību un pilsētas plānotāju, apsaimniekotāju nepilnīgi izstrādātu nākotnes vīziju, attiecināmu uz kultūrvides estētiskajiem nosacījumiem.
Šajā vides estētikas projektā autore sniegusi Valdekas pils vēsturisko raksturojumu, tādējādi uzsverot attiecīgā kultūrvēsturiskā pieminekļa nozīmīgumu, un savu nākotnes redzējumu pils izmantošanā, kas varētu kalpot par ierosinājumu reāla projekta izstrādāšanai un īstenošanai.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register