Valoda ir ļoti sarežģīta un daudzpusīga parādība. Cilvēka spēja runāt ir viena no tām īpašībām, ar ko cilvēks atšķiras no pārējās dzīvo būtņu pasaules. Kaut gan viennozīmīgas definīcijas jēdzienam valoda nav, to var saukt par skaņu salikumu domu izteikšanai. Viss, kas saistīts ar domāšanu, ir saistīts ar valodu. Valoda palīdz domāt un domas izteikt. Cilvēks domā jēdzienos, un to nodrošina viņa pieredze. Domāšanas procesā radītais tiek izteikts spriedumos, bet, lai spriedumi būtu pārliecinoši, tie jāpamato un to patiesums jāpierāda. Parasti šim nolūkam izmanto argumentus, kas balstīti uz faktiem, likumiem, norādēm.
Argumenti- spriedumi, ko izmanto citu spriedumu patiesuma pierādījumam. Ir vairāki argumentācijas veidi un paņēmieni, kas jāzina, lai veiksmīgi varētu piedalīties diskusijās, debatēs. 1
Valoda ir radusies, pastāv un attīstās sabiedrībā. Bez tās nav iedomājama cilvēces tālākā virzība. Valoda raksturo arī tautu, nāciju, atšķir vienu tautu no otras. Valodai ir liela sabiedriska nozīme kā sazināšanās līdzeklim, citu cilvēku ietekmēšanas līdzeklim un kultūras veidošanas, apgūšanas un izplatīšanas līdzeklis. Bet valodai ir milzīga loma arī atsevišķa cilvēka domāšanas procesos.
Valoda ir estētiska, ka tā ir pareiza un skaidra, bagāta un nepiesārņota, vienkārša un precīza
Valodu dzīvīgu dara tās emocionālais un stilistiskais izteiksmīgums
Valodas izjūta var būt gan dabas dots talants, gan sistemātiskā darbā izkopjama un attīstāma spēja.…