Komercdarbībai labvēlīga vide ir ekonomikas izaugsmi veicinošs pamats. Sekmīga komercdarbība dod sabiedrībai un tautsaimniecībai dažādus labumus (t.sk - palielinās iekšzemes kopprodukts, darba vietas, nodokļi, investīcijas).
Diemžēl Latvijā dažkārt pastāv nepietiekami brīvie naudas līdzekļi komercdarbības uzsākšanai, tās paplašināšanai, jaunas produkcijas izlaidei, jaunu tehnoloģiju iegādei, darbinieku kvalifikācijas celšanai,kā arī daudziem citiem uzņēmumu pasākumiem. Nepietiekama finansējuma un stimulu trūkumu pašiem nodarbinātajiem un komersantiem, rada papildus un nopietnus šķēršļus veiksmīgai integrācijai darba tirgū un līdz ar to arī kopējai komercdarbības attīstībai Latvijā.
Tādēļ valsts, rūpējoties par uzņēmējdarbības vidi un sabiedrību kopumā, piedāvā virkni dažādu atbalsta pasākumu uzņēmējiem un finanšu atbalsta instrumentus, kas ir savstarpēji papildinoši, lai nodrošinātu to efektivitāti.
Lai tuvāk iepazītos ar valsts sniegtajiem atbalsta instrumentiem, precīzāk, ar uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, darbā tika izvirzīti šādi uzdevumi:
o iepazīties ar valsts atbalsta un finanšu instrumentiem uzņēmējdarbības uzlabošanai;
o noskaidrot atbalsta programmu un instrumentu iespējamās atbalsta iespējas un kādi ir uzdevumi, to sasniegšanai;
o noskaidrot kritērijus, kas nosaka valsts atbalsta iegūšanas iespējas uzņēmumiem;
o aplūkot kāds ir pašreizējais stāvoklis Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanā.