Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:186051
 
Author:
Evaluation:
Published: 29.03.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 13 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
1.  Vardarbība Latvijas skolās, tās veidi   
2.  Vardarbību veicinošie faktori,formas un sekas   
3.  Iespējamie risinājumi vardarbības mazināšanai   
4.  Praktiskā pētijuma dala   
4.1.  secinājumi   
Extract

Laiku pa laikam plašsaziņas līdzekļos tiek atspoguļoti gadījumi , kad no vardarbības cietuši bērni.Un ne tikai bērni cieš no pieaugušo vardarbības, bet arvien biežāki gadījumi, kad pusaudži nodara pari savam vienaudzim. Pārsvarā šie gadījumi, kas nonākuši presē vai par kuriem runā televīzijā ir šokējoši un izceļas ar īpašu cietsirdību.Tie piesaista sabiedrības uzmanību , tiek meklēti vainīgie, bet pēc dažām dienām jau tiek aizmirsti , kļūstot par vēsturi.
Un lielais zvanu skaits uz Bērnu uzticības tālruni liecina , ka šie vardarbibas gadījumi ir daudz biežāki nekā par to lasām presē vai redzam televīzijā. Atklājas arvien vairāk gadījumu, kuros vardarbība bijusi ilgstoša.
Jautājums par vardarbību ticis apspriests diezgan bieži, bet savā darbā vēlos pievērst uzmanibu tam ,kāpēc pie mums bērni ir tik vardarbīgi , un , ko varētu darīt , lai šo vardarbību skolās mazinātu
Domājot par šo problēmu, sliktā ziņa ir tā , ka mēs sākam pierast pie tā , ka darīt kādam pāri ir normāli un ļaujam tam notikt.Izliekamies neredzam šo vardarbību, domādami, ka tagad tāds laikmets, ka tas raksturīgi tikai sarežģītajam pusaudža vecumam un , bērnam izaugot , tas pāries. Bet diemžēl , sekas tomēr ir ilgspēlējošas, jo vardarbīgs bērns kļūs par vardarbīgu pieaugušo, kurš tālāk atkal audzinās vardarbīgu bērnu. Arī tad , ja bērns nav varmāka, bet upuris, viņš pieaudzis bieži vien kļūst varmācīgs.
Pēdējo gadu laikā ir veikti vairāki pētījumi, kas apliecina, ka liela daļa Latvijas skolēnu savās klasēs un skolās emocionāli nejūtas labi. Iepazīstoties ar Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pētījumu, 40% skolēnu savās klasēs jūtas nepieņemti un neiederīgi dēļ vienaudžu savstarpējās neiecietības. Bērnu un jauniešu uzticības tālruņa dati apliecina, ka vidēji katrs ceturtais skolēns Rīgā vienu vai divas reizes ir piedalījies vardarbībā pret citiem skolēniem, savukārt, katrs ceturtais aptaujātais pieļauj, ka varētu piedalīties vardarbībā pret citu skolēnu, kas nepatīk. Gandrīz puse no aptaujātajiem atzīst ka neiejaucas , lai pārtrauktu vardarbību, un atzīst , ka ari skolotāji reti iejaucas šajās situācijās un bērni saka , ka ar viņiem maz tiek runāts par šīm situācijām. Vienaldzība ir tā , kas ļauj izvērsties vardarbībai skolēnu vidū un bieži vien skolēni domā , ka palīdzību jau nav vērts kādam lūgt, jo tāpat neviens nepalīdzēs. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register