Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:901388
 
Author:
Evaluation:
Published: 05.10.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  ievads    3
1.  Veļas kopšanas vēsture    4
2.  Mazgāšana    5
3.  Veļas tīrīšānā izmantojamās ķimikālijas    6
4.  Veļas mazgāšanas plānošana viesnīcā    7
5.  Veļas istabas dizaina plāns    8
5.1.  Veļas mašīnas    10
5.2.  Veļas žāvētājs    10
5.3.  Veļas ruļļi    10
5.4.  Citas veļas telpas iekārtas    10
6.  Veļas sagatavošanas process    11
  Izmantotās literatūras saraksts    12
Extract

6. VEĻAS SAGATAVOŠANAS PROCESS
Pirms veļās nonākšanas veļas mašīnā, tā iziet cauri vēl dažādiem procesiem:
1. Netīrās veļās savākšana- istabenēm ir iemācīts, ka guļamistabas un vannas istabas veļa ir jāšķiro atsevišķi, lai atvieglotu tās tālāku šķirošanu. Tīrot istabiņas, veļa tiek mainīta katru dienu, tad, kad viesi izvācas, ari tad, ja istabiņa nav bijusi ilgi izmantota un parādās jauni viesi, kā arī, kad viesi to palūdz izdarīt. Netīrākā veļa tiek šķirota atsevišķi, lai to uzreiz varētu nogādāt uz ķīmisko pārstrādi. Šajā procesā tiek izmantoti rati, nevis plastmasa somas, lai viesiem būtu patīkamāk un, lai samazinātu dabas piesārņojumu. Viss pārējais apstrādes process notiek veļās telpā.
2. Veļas šķirošana- kad netīrā veļa nonāk veļās telpā, veļa tiek sašķirota pēc dažādām kategorijām un veikta priekšapstrāde pirms mazgāšanas. Šķirošana ir nepieciešama, jo dažādi audumi ir jāmazgā noteiktā ūdens temperatūrā, lai tos nesabojātu. Piemēram, taukaini virtuves dvieļi ir jāmazgā ar spēcīgākām ķīmiskām vielām, nekā galdauti. Ir nepieciešams tos šķirot arī pēc krāsas, lai tie nepārkrāsotos. Tos šķiro arī pēc tā, cik tie ir netīri, jo nedaudz sasmērētu veļu nav nepieciešams mazgāt ar stipru ķīmiju. Veļas šķirotājiem ir jāmāk atšķirt veļu, kas ir mazgājama, un tādu, kurā esošos traipus nevarēs izmazgāt.
3. Pirmsapstrādes traipi- traipi, kuri ir lielāki, pirms mazgāšanas ir jāapstrādā ar dažādām ķīmiskām vielām, lai tie izmazgātos. Piemēram, asinis, olas, augļi, un tumši traipi ir jāapstrādā pirms mazgāšanas. Taču ir arī jāņem vērā tas, ka no šīm vielām krāsa var sākt bālēt.
4. Veļās ievietošana mazgājamajā mašīnā- Iekārtai ir jābūt piepildītai ar maksimālo veļas daudzumu, kādu tajā var ielikt. Veļās mašīnā var ievietot aptuveni 20 kg netīras veļas. Taču nedrīkst arī ielikt pārāk daudz veļās, jo tad tā neizmazgāsies un process būs jāatkārto vēlreiz. Šajā stadijā tiek pievienoti pulveri un ievadītas programmas.
5. Mazgāšana- pašās beigās norit arī pats mazgāšanas process. Ūdens temperatūra parasti svārstās no 40-600C. Var tikt izmantota arī augstāka ūdens temperatūra, bet tad ir jāizvērtē vai tā nesabojās audumu. Šis process parasti ilgst no 15 minūtēm līdz pat 2 stundām, atkarībā no izvēlētās mazgāšanas programmas.[2. 165 lpp]

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register