Šobrīd ekonomikas sistēmā mēs katrs esam dzirdējuši par tādu jēdzienu kā vērtspapīrs. Jebkurš no mums, neatkarīgi no stāvokļa sabiedrībā, ir saskāries un ikdienā saskaras ar naudas līdzekļiem, vērtspapīriem vai citu īpašumu, ko var novērtēt naudas izteiksmē vai citas darbības objektos ar mērķi gūt peļņu vai citu derīgu efektu. Mūs katru lielākā vai mazākā mērā skar naudas līdzekļu plūsma un līdz ar to mana izvēle ir saistīta nelielu ieskatu sabiedrībā zināmākos vērtspapīros – akcijās, obligācijās, hipotekārajās ķīlu zīmēs.
Šajā referātā centos īsumā apskatīt vērtspapīru klasifikāciju iedalījumu un veidus,to lomu uzņēmējdarbībā un sabiedrībā, vērtspapīru sadalījumu, vērtspapīru saistības ar investīcijam, vērtspapīru parādsaistības. Iepazinos ar bankas un uzņēmumu vērtspapīriem. Kā jau minēju sīkāk savā darbā pieskāros tādiem vērtspapīriem kā akcijas, obligācijas un hipotekārās ķīlu zīmes.
Manuprāt, ikkatram jābūt drošam par saviem naudas līdzekļiem un to lietderīgu izmantošanu savās interesēs.
Eksistē daži vērtspapīru klasifikācijas veidi. Visus iedala sekojošā veidā:
1.atkarībā no saņemamā ienākuma;
2.pēc emitenta rakstura;
3.pēc eksistences termiņa un funkcionēšanas vietas.
Vērtspapīrus var sadalīt uz parādsaistību un investīciju vērtspapīriem.
Parādsaistība ietver sevī emitenta pienākumu izmaksāt procentus un nodzēst aizņēmuma pamatsummu, saskaņā ar iepriekš apstiprināto grafiku.…