Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:453242
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.10.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 37 units
References: Used
Extract

Ievads
Skaistumkopšana un kosmētika sievietēm bija ierasta lieta jau vismaz 16. gadsimtā pirms mūsu ēras Senajā Ēģiptē. Tad kosmētikas līdzekļi sastāvēja no dažādām augu un dzīvnieku valsts sastāvdaļām. Mūsdienās kosmētika ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, taču, lai panāktu ātrākus un labākus rezultātus, pagarinātu līdzekļu derīguma termiņu, tiek pievienotas dažādas ķīmiskas vielas. Lielākā daļa kosmētikas preču ražotāju dod priekšroku ķīmiskajai rūpniecībai, jo tā ir lētāka, tāpēc vairumam parfimērijas un higiēnas precēm sastāvā ir sintētiskas krāsvielas, smaržvielas, konservanti un antibakteriālas vielas. Tas atstāj negatīvu ietekmi uz līdzekļu lietotāju veselību un apkārtējo vidi.
Tika izpētīta kosmētikas sastāvā esošo ķīmisko vielu negatīvā ietekme uz veselību. Šī tēma ir ļoti aktuāla, jo aizvien biežāk plašsaziņas līdzekļos tiek sniegta informācija par ķīmisko vielu negatīvo ietekmi uz veselību un par dabīgajiem skaistumkopšanas līdzekļiem.
Darba tēma: Veselībai kaitīgie ingredienti kosmētikā.
Darba mērķis: Noskaidrot, kādas ķīmiskās vielas parfimērijas produktos rada negatīvu ietekmi uz veselību, izanalizēt kosmētikas līdzekļu sastāvu, kā arī veikt pētījumu par kosmētikas lietotāju informētību šajā jautājumā
Darba uzdevumi:
1.Iepazīties un izpētīt materiālus par ķīmiskajām vielām kosmētikā un noskaidrot to ietekmi uz veselību.
2.Veikt pētījumu par biežāk lietotajām ķīmiskajām vielām kosmētiskajos līdzekļos.
3.Izpētīt, kā pasargāt veselību no kosmētikas produktu nelabvēlīgās ietekmes.
4.Veikt kosmētikas patērētāju aptauju Rīgas tirdzniecības centrā „Stockmann”.
5.Izanalizēt pazīstamāko kosmētikas firmu produktu sastāvu , veikt to salīdzināšanu.
6.Izveidot informatīvu bukletu sievietēm par kosmētikas līdzekļiem, kurš būs pieejams skaistumkopšanas salonos „Kolonna”.
7.Apgūt pētnieciskā darba iemaņas un praksi savu viedokļu, uzskatu, attieksmes izteikšanai un aizstāvēšanai.
Hipotēze: kosmētikas sastāvā esošās ķīmiskās vielas negatīvi ietekmē cilvēka veselību.
Darbā izmantotās metodes: literatūras analīze, aptaujas veidošana un analīze, kosmētikas sastāva pētīšana un analīze, informatīvā bukleta veidošana.
1.Kas ir kosmētika?
Kosmētika (grieķu valodā kosmētikē – izrotāšanās māksla) ir mācība par ķermeņa ādas, matu un nagu kopšanas paņēmieniem un līdzekļiem, to pagatavošanu un lietošanu. Par kosmētiku sauc arī vielas (kosmētiskos līdzekļus), ko lieto ķermeņa, galvenokārt, ādas kopšanai. Kosmētiku iedala higiēniskajos, profilaktiskajos, dekoratīvajos un ārstnieciskajos kosmētikas līdzekļos. Ikvienas kosmētikas pamatfunkcija ir aizsargāt ādu no nelabvēlīgiem vides faktoriem un kopt to, galvenokārt, pasargājot ādu no ūdens zuduma. Tādēļ tās sastāvā ir vajadzīgās ādu mīkstinošās vielas. Tās var būt gan sintētiski, gan dabīgi iegūtas, jo abas spēj sniegt vajadzīgo efektu. Visparastākais higiēnas kosmētiskais līdzeklis ir ūdens. Tas atbrīvo ādu no dažādiem atdalījumiem un netīrumiem, kā arī veicina ādas virskārtas šūnu uzbriešanu (hidratāciju), kas nepieciešama normālām fizioloģiskām norisēm ādā un aizkavē tās pāragru novecošanu. (30, 262-263)
Dabīgā kosmētika tiek ražota no dabīgām sastāvdaļām. Lai tās derīguma termiņš nebūtu tikai pāris dienu, nepieciešams pievienot dabīgos konservantus (1.-1.pielikums), tas ir - ēteriskās eļļas (1.-1.pielikums), tējas koka, eikalipta vai rozmarīna ekstraktus (1.-1.pielikums). To galvenā funkcija ir aizsargāt krēmu no oksidācijas (1.-2.pielikums) reakcijām. (33)
Plaša patēriņa un profesionālā kosmētika pārsvarā tiek ražota no sintētiskām, ķīmiskām vielām, jo tās iegūt ir lētāk nekā dabīgās vielas, piemēram, kosmētikas ražošanā plaši pielietoti sintētiskie konservanti – parabēni, kuri ir naftas izejvielas. Ķīmiskās vielas pievieno, lai kosmētikas līdzekļi iespējami īsākā laikā dotu maksimāli labākus rezultātus, kā arī, lai pagarinātu kosmētikas derīguma termiņu. (13; 33)…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register