Logoterapija- ir viens no eksistenciālās terapijas veidiem. „Logos” tulkojumā no grieķu valodas nozīmē - jēga. Logoterapija fokusējas uz cilvēka jēgas eksistenci.
Logoterapija mērķis , likt vēlreiz apzināties „brīvību un atbildošo atgadījumu”.
Pats Frankls uzskata, ka viņam izdevies izveidot ne tikai jaunu teoriju, bet arī terapijas formu, proti, logoterapiju jeb jēgas terapiju.
Savā teorijā Frankls izdala mācību par cilvēka tieksmi pēc jēgas, mācību par dzīves jēgu un brīvo gribu.
Eksistenciālās terapijas mērķis – ir palīdzēt klientam saredzēt savu brīvību un apzināties savas iespējas. Dzīvot apzinātāk šajā pasaulē, kurā ir tas, kas ir – gan jaukās, gan ne tik jaukās lietas.
Eksistenciālā terapija balstās uz realitāti – to, kas ir, kā mēs to piedzīvojam un pieredzam, neko neizpušķojot, un no nekā neizvairoties.
Praktiski eksistenciālā terapija pievēršas tādām vispārīgām un universālām cilvēka dzīves jomām kā brīvība, izvēle, dzīves jēga un bezjēdzība, atbildība un nāve. Ja citi terapijas virzieni lielāku uzmanību pievērš neapzinātajam, psihiskajiem procesiem un tamlīdzīgi, tad eksistenciālās terapijas darba fokusā ir cilvēka dzīve – kā viņš pats to veido, pieredz, piedzīvo.