Ikvienas organizācijas darbību ietekmē virkne ieinteresēto pušu – likumdevēji, apdrošināšanas aģentūras, patērētāji, piegādātāji, uzņēmuma darbinieki un visa sabiedrība kopumā, un katrai no tām ir savas raksturīgas vēlmes un intereses. Savukārt sabiedrībā augošā vides apziņa globālā mērogā iespaido uzņēmējdarbību, jo uzņēmējiem jācenšas izpildīt gan valdību noteiktie likumi, gan patērētāju vēlmes.
Arī vides stāvokli Latvijā jāvērtē no globālā viedokļa, jo šķietami nebūtiska problēma Latvijas mērogā var būt ļoti nozīmīga globālajā mērogā.
Lielākā daļa no Latvijā strādājošajiem uzņēmumiem ir projektēti un uzbūvēti padomju varas laikos, kas arī nosaka to kopējās vides problēmas. Minētajām problēmām ir virkne tehniskās, ekonomiskās un sociālās dabas cēloņu. No tehniskajām problēmām jāizceļ morāli un fiziski novecojušo tehnoloģiju un tehnisko iekārtu ekspluatāciju. Diemžēl pagaidām jaunu uzņēmumu īpatsvars Latvijā, kuros ir ieviesta moderna, videi draudzīga tehnoloģija, ir niecīgs. Otra nozīmīga joma, kurā mūsu valsts uzņēmumi būtiski atpaliek no attīstīto rietumu valstu partneriem, ir procesu automatizācijas līmenis. Lielas problēmas ir saistītas ar izejvielām, to kvalitāti, bīstamību, uzglabāšanas, transportēšanas un apstrādes iespējām. Jāatzīmē nepietiekoša uzņēmumu augstākās vadības informētības par vides problēmu risināšanas ekonomiskajiem aspektiem.
Tomēr uzņēmumu vadītājiem jāatceras, ka līdz ar Latvijas aktīvo virzīšanos uz Eiropas Savienību, viena no mūsu valsts tautsaimniecības prioritātēm ir videi draudzīgas uzņēmējdarbības veicināšana. Viens no risinājumiem būtu starptautiski atzītu vides pārvaldības standartu ieviešana Latvijas uzņēmumos.
…