Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:930734
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.01.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Extract

Ir liela atšķirība starp tajā laikā rakstīto reliģisko mūziku un mūsdienās rakstīto reliģisko mūziku. Tajā laikā komponisti, rakstot skaņdarbus nedomāja, ka tā ir māksla. Viņa rakstīja funkcionālu lietu — dievkalpojumā ir vajadzīgs muzikāls noformējums, un ja uz nākamo svētdienu tas jārada, to arī izdara.
Tas, ka mūsdienās mēs varam un mākam saskatīt šajā mūzikā mākslu, ir lieliski, un ļoti daudzos gadījumos šie skaņdarbi ir Dievišķi. Komponistam jādara ikdienišķs darbs, bet viņš māk tajā ielikt iekšā Vēsti, kas caur viņu nāk automātiski, inspirēti. Viņš ir vienkārši talantīgs.
Mūsdienās lielākoties skaņdarbos ar reliģisku saturu Vārdam vairs nav tik liela nozīme. Ir ļoti daudz komponistu, kuri raksta vienkārši skaistus skaņdarbus. Varbūt tas ir tāpēc, ka konkrētās draudzes ērģelnieks, kas ir apveltīts ar komponista talantu, raksta šos skaņdarbus, lai pievilinātu vairāk cilvēku, lai viņi vairāk ietu uz baznīcu. Cilvēki straujajā ikdienas ritmā ir izslāpuši pēc miera un harmonijas.
Mūsdienās ir tomēr daudz mūziķu, kas interpretē tieši seno, garīgo mūziku.

Šeit tikai daži no viņiem izteikuši savas domas:

“Andris Sējāns: Mums ir kristīgā radiostacija Latvijā, un ļoti liels procents dziesmu, kas ir latviski ar reliģiskiem tekstiem, ir vienkārši skaistas harmonijas I love you, I neede you garā, tikai ar citu tekstu. Domāju, ka tas nav pareizi, tā nevajadzētu būt. Man liekas, ka varbūt būtu labāk, ja garīgā mūzika paliktu funkcionālās mūzikas lauciņā — tai jāpilda noteikta loma dievkalpojumā, nevis jābūt koncerta numuram.

Jānis Šipkēvics: — Gluži vienkārši, ja salīdzina moderno reliģisko mūziku ar mūziku, ko radīja Perotīns, Persels vai Bahs, tā ir pati niecība, kāda vien var būt! Tas pat nav citādi, tas ir vienkārši nekvalitatīvāk. Var būt, ka visa sabiedrība kļuvusi daudz vienkāršāka un prastāka un ir vajadzīgi kādi mūsdienīgi veidi, kā tai piekļūt. Runājot par garīgo vokālo vai simfonisko mūziku, kas tiek radīta šodien, bieži vien ir žēl, ka tikpat labi tur varētu nebūt apakšā reliģiski teksti vai Dieva Vārds…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register