Viljams Šekspīrs (William Shakespeare, 1564-1616), izcils angļu dramaturgs un dzejnieks Atdzimšanas periodā, piedzima Stretfordas pilsētiņā, kur tagad atrodas Šekspīra Memoriālais teātris. Kad nākamā dzejnieka tēvs, tolaik būdams pietiekami turīgs tirgotājs, izputēja, piecpadsmit gadus vecajam Viljamam vajadzēja saviem spēkiem pelnīt sev iztiku. Ap 1585.gadu jaunais cilvēks devās uz Londonu, kur, kā vēsta teiksma, nomainījis daudzus amatus, nolēma kļūt par aktieri. 1599.gadā viņš kļuva par vienu no jaunizveidotā teātra „Globuss” īpašniekiem.
Kā dramaturgs Šekspīrs sāka uzstāties sešpadsmitā gadsimta astoņdesmito gadu beigās. Pētnieki uzskata, ka sākumā viņš apstrādāja un ‘’atjaunināja’’ jau esošās lugas un tikai pēc tam pievērsās savu personīgo lugu izveidei. Tomēr daudzas Šekspīra drāmas- to starp arī slavenā drāma „Karalis Līrs” – ir senāku lugu oriģināli pārveidojumi vai arī uz citu lugu, kas tika rakstītas pirms ‘’Šekspīra laika’’’, sižetiem balstīti darbi.
Šekspīra mantojums sastāda trīsdesmit septiņas lugas, soneti, dzejoļi.
Šekspīra lugās tika atveidoti dzīvi cilvēki; viņa drāmās atklājas visas cilvēkam raksturīgās rakstura iezīmes- godīgums un nodevība, cēlsirdība un zemiskums, nesavtīgums un skaudība, mīlestība un naids, pašaizliedzība un ļaunprātība, prāts un kaisle- tādos pretstatos, kādos tās ir sastopamas reālajā dzīvē.
„Mūsu gadsimta dvēsele, mūsu skatuves brīnums, viņš pieder ne vien šim gadsimtam, bet visiem laikiem!” Tā par Šekspīru bija teicis viņa jaunākais laikabiedrs, angļu dramaturgs Bens Džonsons.…