Virtualizācija atļauj vairākām virtuālajām mašīnām ar neviendabīgām operētājsistēmām strādāt izolācijā, sānu pie sāna uz viena fiziskā saimniekdatora. Katrai virtuālajai mašīnai ir savs iedalītais atmiņas daudzums procesora spēks un iespējams pat sava IP adrese, uz kura ir uzstādīta kāda operētājsistēma. Šīs operētājsistēmas redz sevi it kā tās atrastos uz parasta, atbilstoša fiziskā datora.
Šīs pilnībā operētspējīgās virtuālās mašīnas(ar konfigurētām programmām, lietotāja interfeisu, ar savu BIOS un virtuālajiem dzelžiem) ir iekapsulētās failos, kurus vajadzības gadījumā var ļoti viegli pārvietot uz kādu citu virtuālo datoru, vai serveri.
Virtualizācijas plusi
Vairākas programmas un operētājsistēmas var tikt izmantotas uz viena fiziskā saimniekdatora.
Datora resursi tiek sadalīti starp virtuālajiem datoriem, izmantojot vienu kopējo atmiņu.
Virtuālās mašīnas ir pilnībā izolētas no saimniekdatora un pārējām virtuālajām mašīnām, tātad ja kāda operētājsistēma uzkarās tad pārējās netiks skartas.
Dati no vienas mašīnas nevar noplūst uz kādu citu, visa komunikācija notiek izmantojot konfigurētu tīklu starp operētājsistēmām.
Visa virtuālā mašīna ar programmām un operētājsistēmu tiek saglabāta vienā failā ko var viegli un ērti pārsūtīt no viena datora uz otru.…