Pieaugot transportlīdzekļu skaitam, kas piedalās ceļu satiksmē, pieaug ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, kuros ir vainīgie un cietušie. CSNg sekas var būt cietušās personas veselībai nodarītais kaitējums, transportlīdzekļa bojājums vai bojā eja, mantas bojājums vai iznīcināšana, dzīvnieku traumas vai bojāeja, kā arī ceļa, ceļa būvju un ēku bojājumi vai iznīcināšana. Līdz šim vienīgais ceļš, kā mēģināt zaudējumus piedzīt no vainīgā, bija iesniegt prasību tiesā. Bet arī tad, pie labvēlīga tiesas sprieduma ne vienmēr bija iespējams zaudējumus piedzīt no vainīgā.
Sākot ar 1997.gada 1.septembri pilnībā ir stājies spēkā Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums. Tas nosaka, ka sauszemes transportlīdzekļa īpašniekam ir jāapdrošina sava civiltiesiskā atbildība pret zaudējumiem, kurus viņa transportlīdzeklis, kā paaugstinātas bīstamības objekts, var sagādāt trešās personas veselībai, transportlīdzeklim, mantai, dzīvniekam, kā arī ceļam, ēkai, būvei.
Sākot ar 1998. gada 1. jūliju Latvija ir arī kļuvusi par pilntiesīgu Zaļās kartes sistēmas dalībvalsti. Šajā gadījumā apdrošināt nozīmē noslēgt par noteiktu samaksu ar kādu no licencētām apdrošināšanas sabiedrībām civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumu, tai skaitā arī starptautisko, kas nosaka kārtību kādā tiek kompensēti trešajām personām nodarītie faktiskie materiālie zaudējumi Latvijas Republikas teritorijā uz Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīs robežās. …