-
Zobu pastas
Veselus un skaistus zobus grib visi. Apžilbinošs smaids ir spējīgs radīt brīnumus saskarsmē ar cilvēkiem: darbā, ar draugiem. Katrs cilvēks ar veselu prātu rūpējas par saviem zobiem un smaganām savu iespēju un zināšanu mērā. Tomēr, cik bēdīgi nebūtu, bet šās zināšanas bieži izrādās virspusējas vai, kas vēl sliktāk, nepareizas. Nepareizi priekšstati par mutes dobuma aprūpi bieži kļūst par problēmu cēloni: no nepatīkamas smakas no mutes un neapmierinošas emaljas krāsas līdz pat nopietnām saslimšanām, tādām kā kariess, parodontīts un citas. Lūk, kāpēc ir svarīgi griezties pie stomatologa un tikai kopā ar viņu izvēlēties mutes dobuma higiēnas līdzekļus. Katra cilvēka stomatoloģiskas veselības stāvoklis ir unikāls, lūk, kāpēc ir svarīga individuāla pieeja.
Tomēr katram ir jābūt pietiekami izglītotam personiskas higiēnas jautājumos, vēl jo vairāk, ka vairumā gadījumu savas veselības aprūpes priekšmetus un līdzekļus mēs izvēlamies patstāvīgi. Ja ziepju, šampūna, gēla dušai un citu higiēnas līdzekļu izvēlē mēs vadāmies tikai pēc personiskām priekšrokām, tad mutes dobuma aprūpes līdzekļu izvēles laikā ir jāatceras, ka mēs izvēlamies sev zāles. Tas skar, vispirms, zobu pastu, kuras nepareiza izvēle ne tikai nelems eksistējošās problēmas, bet gan radīs jaunus.
Baltināšana ar abrazīvu zobu pastu.
Abrazīvās vielas, kas atrodas baltinošo zobu pastu sastāvā, mehāniski noņem aplikumu un kā ar smilšpapīru nopulē zobu virsmu. Ja zobiem ir kādi defekti, abrazīvo pastu lietošana tos var pastiprināt. Tādēļ liela vērība jāpievērš zobu tīrīšanas tehnikai, jo no tās lielā mērā atkarīgs iznākums. …
Pirmās ziņas par zobu pastas gatavošanu sniedzas 1500. g. pmē. Ķīnā cilvēki mēdza izmantot košļājamos kociņus, kuri izdalīja koku sulu, kas iznīcināja baktērijas un padarīja elpu svaigāku. Citur pasaulē par zobu suku izmantoja pie kaula piestiprinātus cietus dzīvnieku matus – sarus. Zobu pastas vietā tika izmantoti minerāli un vielas, kas aplikumu mehāniski noberza, vai šķīdināja, tā panākot vēlamo efektu. Šis efekts tiek saukts par abrazīvo efektu. Plaši tika izmantota dedzināta maize, jo tā sastāvēja no „C” atomiem.. Vēl izmantoja SiO2 - smiltis, dažādu augu maisījumu, medu, sodu, ogles, sāli un citronskābi. Visas sastāvdaļas izmantoja smalki saberztas, lai tās varētu noberzt aplikumu un nopulēt emalju. Bet visi šie paņēmieni bija maz efektīvi, vai arī kaitīgi, tāpēc mūsu dienās mutes higiēnas metodes ir krasi mainījušās. Tagad nehigiēnisko dzīvnieku matu vietā izmanto neilona sarus un plastmasas pamatni, kas nodrošina ērtu un higiēniski zobu tīrīšanu. 1855. gadā tika izgatavota zobu pasta, kura sastāvēja no dažādiem augiem un minerālvielām — koku eļļas, alvejas, ķimenēm, mirrēm, iekšzemes iežiem un olu čaumalām. Pastas pamatsastāvā bija tauki, mīkla un sveķi, bet kā saistvielu izmantoja medu. Mīkstināšanai izmantoja dateles, auzu novārījumu un saldu alu. Bet fluorīdus sāka izmantot tikai sākot ar 1950 gadu. Ir divi veidi, kā panākt baltākus zobus: baltināšana un balināšana.
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Zobu kariess
Research Papers for secondary school4
-
Ziepes un sintētiskie mazgāšanas līdzekļi
Research Papers for secondary school4
-
Zobu higiēna
Research Papers for secondary school6
Evaluated! -
Zobu pastu ķīmija
Research Papers for secondary school7
-
Ikdienā izmantojamo vielu iedarbība uz cilvēka organismu
Research Papers for secondary school32