9.11. Galvas aizsardzībai lietot aizsargķiveri, kas izgatavota saskaņā ar LVS EN 397.
9.12. Kā kolektīvais aizsardzības līdzeklis tiks izmantota laistīšana ar ūdeni.
9.13. Nodarbinātajam konkrēto darbu aizliegts veikt, ja darba devējs nenodrošina strādājošo ar aizsardzības līdzekļiem vai nodarbinātais pats neievēro noteiktos darba aizsardzības pasākumus.
10. Vides un cilvēku (to nodarbināto, kuri neveic darbu ar azbestu, kā arī tuvākās apkārtnes iedzīvotāju) aizsardzības pasākumu apraksts:
10.1. Būvobjektā, kur tiks veikti azbestu saturošu jumta seguma materiāla lokšņu demontāžas darbi, uz būvobjektā norobežojuma izvietotas drošības zīmes (skatīt Azbestu saturošu jumta seguma materiāla lokšņu demontāžas darba plāna punktu 7.6.). Apkārt azbesta saturošo materiālu demontāžas vieta jānorobežo ar konstrukciju, kura atdala kopējo būvniecības darbu veikšanas zonu no azbestu saturošu materiālu demontāžas darbu veikšanas vietas.
10.2. Lai nodrošinātu apkārtējās vides nepiesārņošanu ar azbestu saturošu jumta seguma materiāla lokšņu atkritumiem, visai demontētie jumta seguma materiāli jānovieto uz sintētiska materiāla paklāja, kuri tālāk jāpārkrauj slēgtos sintētiska materiāla maisos.
10.3. Ja azbestu saturoši materiāli darba dienas beigās netiek pārkrauti slēgtos sintētiska materiāla maisos un izvesti no objekta, tad azbestu saturošu jumta seguma materiāla lokšņu pagaidu uzglabāšanas vietā tā ir droši jānosedz, lai nepieļautu azbesta šķiedru izplatību apkārtējā vidē.
11. Azbestu saturošu jumta seguma materiāla lokšņu demontāžas darba plāns izstrādāts saskaņā ar 12.10.2004. MK not. Nr. 852 „Darba aizsardzības prasības darbā ar azbestu” 26 un 39 punktu.
…