SECINĀJUMI
Šī uzdevuma izpildei es izmantoju datus, tabulas un saites no iepriekšējiem diviem darbiem, lai būtu vieglāk ar tiem operēties.
Datu importēšana no Excel uz Access nesagādāja grūtības, kā arī izpalīdzēja tas, ka Access pats spēja formatēt Excel ierakstītos datus, piemēram, pirmās rindas Excelī uzskatīt kā kolonu virsrakstus, vai arī pirmo kolonnas atribūtu Excelī piedāvāt kā primāro atslēgu. Importēšanai arī ir 2 veidi : ar parasto importēšanu un piesaisti. Šajā darbā es realizēju abus šos veidus.
Formu veidošana bija diezgan viegls process, jo ar Form Wizard palīdzību, bija pa soļiem skaidri parādītas visas darbības, kas tiks veiktas Formas izveidošanā. Veidojot formas es arī saskāros ar vairākiem to tipiem : Columnar un Tabular (visbiežāk lietotie), kā arī Datasheet un Justified, kurus šajā uzdevumā neizmantoju.
Šajā darbā es arī aprakstīju galvenos un ,manuprāt, svarīgākos FORMAT un DATA parametrus, ar kuriem var rediģēt objektu novietošanu, formas vizuālo izskatu, datu vērtības un citas lietas. Kā arī FORMAT daļā dažus no tiem samainīju (BackColor, FontSize, FontName un TextAlign), lai forma izskatītos tīkamāk. DATA sadaļu es atstāju nemainīgu, jo noklusējuma vērtības mani apmierināja.
Formām es arī pievienoju dāžādas pogas : pogas, kuras meklē ierakstu/s, pārslēdzas uz nākamo, vai arī kompilē makrosa saturu. Makrosos es izmantoju funkcijas kā OpenForm, CloseWindow, RunMacro un MessageBox, kas ir vienkāršas, bet noderīgas funkcijas darba atvieglošanai ar datubāzi.
Viena no problēmām tieši ar pašu Access formu redaktoru, pēc manām domām, bija tā, ka izveidojot formu, daži no atribūtu virsrakstiem un ierakstu vērtībām nebija redzami pilnā skatā vai neprecīzi nobīdīti. Protams, to visu var salabot, izmantojot Layout View un palielinot atbilstošos logus līdz nepieciešamajam lielumam, bet tas prasīja lieku laika patēriņu tikai formas noformēšanai. …