-
Kontroldarbs kursā "Būvmateriāli"
Stingā poliuretāna putuplasta plātnes izmanto uzkarināmo sienu paneļu iekšējās kārtas izveidošanai, pārsegumu un sienu skaņas izolācijai. Putuplasta segmentus un čaulas lieto karstā un aukstā ūdens maģistrālo cauruļvadu siltumizolācijai.
Elastīgā poliuretāna putuplasta starplikas ir paredzētas paneļu horizontālo un vertikālo salaidumu hermetizācijai.
Miporu iegūst no karbamīdformaldehīdsveķiem. Tas ir balts, porains materiāls, kas ārējā izskata ziņā atgādina sacietējušas putas. Miporas tilpummasa ir 40...60 kg/m³, siltumvadītspēja- 0,06 W/(m·ºC). Tās termoizturība sasniedz 110 ºC. Miporai ir skaņas izolācijas spēja. Šā materiāla trūkums ir augsts higroskopiskums un maza stiprība (tas viegli drūp).
Miporu plaši izmanto saldētavu izolācijas konstrukciju izveidošanai, karkasu konstrukciju aizpildīšanai (nodrošina siltumizolāciju un skaņas izolāciju), cauruļvadu izolācijai u.c.
9. Emulsijas krāsas, to sastāvs, īpašības un izmantošana.
Ūdens emulsijas krāsas ir pigmentu un saistvielu ūdens suspensija (suspensija ir maisījums, kur šķidrā vielā izkliedētas cietas vielas daļiņas, piemēram, mālamaisījums ar ūdeni. Emulsija ir maisījums, kur šķidrā vielā ir izkliedēti citas šķidras vielas pilieni, pie tam vielas savā starpā nejaucās, piemēram, augu eļļas maisījums ar ūdeni vai benzīna maisījums ar ūdeni). Krāsas komponentes ūdenī nešķīst un ūdenī atrodas suspendētā stāvoklī. Pēc krāsas uzklāšanas uz virsmas ūdens izgaro, bet plēvīte sacietē un veido ūdensnoturīgu virsmu. Ūdens emulsijas krāsas (vēl viens nosaukums - ūdens dispersijas krāsas) nesatur toksiskus komponentus, tām nav raksturīgās specifiskās smakas un tās ir nekaitīgas cilvēka un mājdzīvnieku veselībai.
Pigmenti neiespiežas dziļi krāsojamā virsmā, bet paliek uz tās un ar nožuvušo saistvielu veido necaurspīdīgu krāsainu plēvīti. Sarkanos, zilos un dzeltenos pigmentus sauc par pamatkrāsām, jo, sajaucot tos dažādās proporcijās, var iegūt visu jaukto krāsu pigmentus.
Saistvielu uzdevums ir veidot noturīgu krāsas plēvīti.
…
14/1. variants 1. kursa kontroldarbam LLU LIF (VBF) studiju kursā Būvmateriāli 1. līmeņa studiju programmā Būvniecība pie A.Šteinerta. Izsmeļošas atbildes ar daudzām fotogrāfijām, tabulām un formulām: 1. Kā raksturo un klasificē būvmateriāla spiedes stiprību?; 2. Dzelzsbetona konstrukciju ražošana ar ekstrūzijas paņēmienu; 3. Ģipškartons, tā paveidi un izmantošana būvniecībā; 4. Līmētās koka konstrukcijas, to priekšrocības un izmantošanas iespējas; 5. Plastmasas uz polikondensācijas polimēru bāzes, to raksturīgās īpašības; 6. Keramiskie siltumizolācijas materiāli, to svarīgākās tehniskās īpašības un izmantošana būvniecībā; 7. Būvniecībā izmantojamie krāsainie metāli un to sakausējumi, to galvenās īpašības; 8. Putuplasti, to galvenās īpašības un izmantošana būvniecībā; 9. Emulsijas krāsas, to sastāvs, īpašības un izmantošana. Atrisināti divi uzdevumi: 1. Parastā betona vidējā spiedes stiprība 7 dienu vecumā ir 21,4 MPa. Noteikt cementa aktivitāti, ja zināms, ka ūdens/cementa attiecība ir 0,41; 2. Noteikt materiālu patēriņu (neveldzētos kaļķus, ūdens veldzēšanai, kvarca smilts) 1000 kalcija silikāta ķieģeļu izgatavošanai. Ķieģeļu tilpummasa ar mitrumu 6% ir 1850 kg/m3, maisījuma aktivitāte (absolūtais CaO saturs ir 6,2%, bet kaļķu aktivitāte ir 89%, smilšu mitrums ir 5,5%.
-
Ceļa segas aplēse
Samples16 Construction and construction works, Communications, Transport
- Kontroldarbs kursā "Būvmateriāli"
- Priekšmeta "Būvmateriāli" laboratorijas darbi
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Priekšmeta "Būvmateriāli" laboratorijas darbi
Samples for university10
-
Ceļa segas aplēse
Samples for university16
-
Tilta starpbalsta aprēķins
Samples for university5
-
Dzīvojamās ēkas apkure un ventilācija
Samples for university33
Evaluated! -
Divstāvu dzīvojamās ēkas apkure un ventilācija
Samples for university38