Skaidro, kā 3. uzdevumā nosauktie indikatori apraksta novecošanās tendences reģionos!
Vidējais vecums: vidējais vecums ir iedzīvotāju vidējā vecuma rādītājs. Augstāks vidējais vecums parasti norāda uz sabiedrības novecošanos. 2. tabulā redzams, ka vidējais vecums visos reģionos pieaugs laikā no 2020. līdz 2050. gadam, kas liecina par iedzīvotāju novecošanos visos reģionos.
Iedzīvotāju, kas vecāki par 65 gadiem, īpatsvars: šis rādītājs atspoguļo to iedzīvotāju procentuālo daļu, kuri ir vecāki par 65 gadiem. Lielāks gados vecāku cilvēku īpatsvars populācijā liecina par sabiedrības novecošanos. 2. tabulā redzams, ka visos reģionos laika posmā no 2020. līdz 2050. gadam pieaug to iedzīvotāju īpatsvars, kas vecāki par 65 gadiem, kas liecina par iedzīvotāju novecošanos visos reģionos.
• uzdevums. (2 punkti)
Izmantojot 2. tabulas datus, nosaki reģionu, kurā ir paredzams vislielākais veco iedzīvotāju īpatsvara pieaugums, un pamato savu atbildi!
Izmantojot 2. tabulas datus, reģions, kurā sagaidāms lielākais gados vecāku iedzīvotāju īpatsvara pieaugums, ir Eiropa. 2020. gadā iedzīvotāju, kas vecāki par 65 gadiem, īpatsvars ir 19% un 2050. gadā tiek prognozēts 34%. Tas nozīmē pieaugumu par 15%.…