Valsts Veselības aprūpes sistēmas vērtējums jaunajā mītnes valstī
Īrija 7 Dispersiju analīzē izmantoto datu avots ir ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu un Latvijas valstspiederīgo aptaujas rezultāti. Aptauja tika veikta Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta zinātniska projekta «Latvijas emigrantu kopienas: nacionālāidentitāte, transnacionālās attiecības un diasporas politika» ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Sociālāfonda finansiālu atbalstu (vienošanās Nr. 2013/0055/1DP/1.1.1.2.0/13/APIA/VIAA/040).
Īrija 6
Īrija 5
Īrija 4
Īrija 5
Īrija 6
Īrija 5
Īrija 4 Tika atlasīti 125 novērojumi no piecām valstīm (25 no katras), uz kurām Latvijas iedzīvotāji emigrē visbiežāk: Īrija, Lielbritānija, Norvēģija, Vācija un Zviedrija.
Īrija 3
Īrija 6 Kā faktors tika izvēlētas atbildes uz jautājumu: "Kā Jūs vērtētu veselības aprūpas sistēmu mītnes valstī?"
Īrija 4 Respondentiem tika piedāvāti atbilžu varianti skalā no 1 līdz 7, kur 1 ir "ļoti slikta" un 7 atbilsts vērtējumam "ļoti laba".
Īrija 3
Īrija 1 Analīzes mērķis ir pārliecināties, vai ir statistiski nozīmīgas atšķirības starp to, kā respondenti no dažādām valstīm vērtē veselības aprūpes sistēmu tajās. Neskototies uz to, ka visas piecas valstis pieder attīstīto valstu grupai, balstoties uz pieredzi un pieejamo informāciju (piemēram, HDI), tiek izvirzīta hipotēze, ka starp vidējām vērtībām ir statistiski nozīmīgas atšķirības. Var sagaidīt, ka Norvēģijas un Vācijas, kā arī, iespējams, Zviedrijas veselības aprūpes sitēma ir novērtēta augstāk par pārējām. Mērķa sasniegšanai tiek izmantota dispersiju analīze, ka vispiemērotākais rīks vidējo vērtību salīdzināšanai.
Īrija 1
Īrija 5
Īrija 3
Īrija 3
Īrija 3