• Tiesību aizsardzības iestāžu loma valsts noteikto tiesību normu nodrošināšanā

     

    Essays4 Law

Author:
Evaluation:
Published: 21.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
  • Essays 'Tiesību aizsardzības iestāžu loma valsts noteikto tiesību normu nodrošināšanā', 1.
  • Essays 'Tiesību aizsardzības iestāžu loma valsts noteikto tiesību normu nodrošināšanā', 2.
  • Essays 'Tiesību aizsardzības iestāžu loma valsts noteikto tiesību normu nodrošināšanā', 3.
  • Essays 'Tiesību aizsardzības iestāžu loma valsts noteikto tiesību normu nodrošināšanā', 4.
  • Essays 'Tiesību aizsardzības iestāžu loma valsts noteikto tiesību normu nodrošināšanā', 5.
Extract

KNAB – korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, savu darbību uzsāka 2002. gada 10. oktobrī, kad Saeima amatā iecēla tā pirmo priekšnieku Gunti Rutki.
Iesākumā neliels ieskats KNAB simbolos, lai labāk varētu izprast tā darbības mērķus. Tātad grafiskajā zīmē attēlots melns ērglis uz baltas saules fona virs sudraba lauka. Logotipa apakšā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nosaukuma abreviatūra – KNAB- melni burti uz sarkana fona. Pilnais nosaukums rakstīts ar melniem burtiem uz dzeltena fona, kas veido apli – logozīmes formu. Putnu karalis ērglis simbolizē gudrību, neatkarību, brīvību, drošsirdību un spēku. Ērglis spēj pacelties augstumos un labi pārredz, kontrolē teritoriju. Tam tiek piedēvēta pamatlikuma – taisnīguma nozīme. Saule ir gaismas un dzīvības simbols. Saule dod gaismu visiem vienādi – atklājas taisnības princips. Tā ir kā zīme godam, atklātībai, caurspīdīgumam. KNAB abreviatūra ir sudraba laukā. Sudrabs kā krāsa un metāls nozīmē tīrību. Logo izvietots aplī. Aplis ir pilnības simbols. Aplis kā lodes universāla projekcija ir ideāls, tas simbolizē mūžīgu turpinājumu, nepārtrauktu kustību. Savukārt, melnais ir gudrības krāsa. Melnais un baltais kopā simbolizē negatīvo un pozitīvo – pretstatu cīņa. Visu grafiskās zīmes atsevišķo elementu kopība izsaka KNAB būtību – neatkarība, gudra un pārdomāta rīcība, patiesums un principialitāte darbā, uzticība saviem pienākumiem pārraugot varas godprātību, atbildības un principialitātes pakāpi.
KNAB devīze „Gods pār varu”. Goda jēdziens skaidro cilvēka attieksmi pret sevi un sabiedrības attieksmi pret šo cilvēku. Godīgums ietver sevī tādas kategorijas, kā patiesumu, principialitāti, uzticību. Korupcija ir uzticētās varas ļaunprātīga izmantošana, lai gūtu personīgu labumu, tāpēc gods kā jēdziens ir KNAB būtības pamatā, atslēgas vārds. Godīgums ir korupcijas vistiešākais pretpols. „Gods pār varu” ar šo ir pateikts, ka gods ir augstāks par visu. Atbildīga rīcība, taisnīgums, caurspīdīgums un viens likums visiem, tā ir goda lieta.
Kā arī nevar nepiebilst to, ka KNAB ir noteicis sev misiju - Mēs vēršamies pret korupciju ar likuma spēku un sabiedrības atbalstu, lai panāktu amatpersonām uzticētās varas godprātīgu izmantošanu valsts un sabiedrības interesēs.

Author's comment
Atlants