Author:
Evaluation:
Published: 21.08.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
  • Summaries, Notes 'Konspekts', 1.
  • Summaries, Notes 'Konspekts', 2.
  • Summaries, Notes 'Konspekts', 3.
  • Summaries, Notes 'Konspekts', 4.
  • Summaries, Notes 'Konspekts', 5.
  • Summaries, Notes 'Konspekts', 6.
Extract

Tiesību ierobežošana (44.pants) ir tiesību atņemšana uz noteiktu vai visu veidu uzņēmējdarbību, uz noteiktu nodarbošanos, uz noteiktu amatu ieņemšanu vai speciālu likumā paredzētu atļauju vai tiesību iegūšanu. Aizliegumu var uzlikt uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem. Šā likuma sevišķajā daļā īpaši paredzētajos gadījumos personai var ierobežot tiesības arī uz ilgāku laiku, bet ne ilgāku par desmit gadiem.
Probācijas uzraudzība (45.1pants) ir uzvedības uzraudzība, lai sekmētu apsūdzētās personas resocializāciju un jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas novēršanu. Sodu var uzlikt uz laiku no viena gada līdz trim gadiem. Probācijas uzraudzības uzliktais sods sākās pēc papildsoda beigšanās termiņa.

32. Soda noteikšanas vispārējie principi.
Krimināllikums paredz, ka vienīgi tiesa ar spriedumu un prokurors, sastādot priekšrakstu par sodu, drīkst uzlikt noziegumu izdarījušai personai kriminālsodu. Vienlaikus likumā ir noteikti nosacījumi, kuri tiesai ir obligāti jāievēro, uzliekot sodu. Soda noteikšanas vispārīgie principi ir noteikti Krimināllikuma 46.pantā un tie ir: 1)sodu nosaka tādā apmērā, kādu par izdarīto noziedzīgo nodarījumu paredz šā likuma sevišķās daļas attiecīgā panta sankcija, ievērojot šā likuma vispārīgās daļas noteikumus; 2) nosakot soda veidu, ņem vērā izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, kā arī vainīgā personību; 3) nosakot soda mēru, ņem vērā atbildību mīkstinošos un pastiprinošos apstākļus; 4) brīvības atņemšanas sodu par kriminālpārkāpumu un mazāk smagu noziegumu piemēro, ja soda mērķis nav sasniedzams, nosakot kādu no attiecīgā panta sankcijā paredzētajiem vieglāka soda veidiem.

Author's comment
Atlants