Evaluation:
Published: 14.03.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 1.
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 2.
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 3.
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 4.
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 5.
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 6.
  • Summaries, Notes 'Darba resursu pārvaldības sistēma. Cilvēkresursu novērtēšanas metodes', 7.
Extract

6) Kādu darbinieku vērtēšanas metodi Jūs izvēlēsieties savā uzņēmumā?
Ir grūti pateikt kādu veidu es izvēlētos savā uzņēmumā, jo uzņēmuma novērtēšanas sistēmas izvēli nosaka uzņēmuma lielums un darbības specifika (īpatnības), kā arī tas, cik detalizētu novērtējumu vēlas vadība, cik ilgs laiks un kādi līdzekļi tiek atvēlēti personāla novērtēšanai. Es vēl nezinu kāds man būs uzņēmums, bet ja būtu, tad es izvēlētos testa veidu, jo tajā katram darbiniekam ir laiks padomāt un ir dots laiks izteikties, manuprāt šis veids ir vis drošākais.

7) Kādēļ nepieciešama darbinieku motivēšana?
Jebkurā uzņēmumā veiksmīgai darbībai un attīstībai nepietiek tikai ar mērķu noteikšanu, darbu un resursu sadali, plānošanu, koordinēšanu un kontroli. Ļoti svarīgs nosacījums ir arī darbinieku motivēšana.Lielajos uzņēmumos tiek veidotās pat speciālās motivācijas sistēmas, kuru mērķis ir ar dažādiem paņēmieniem panākt, lai darbinieki strādātu ar iniciatīvu, būtu ieinteresēti darba rezultātos, kas savukārt veicinās uzņēmuma mērķu sasniegšanu.
Ja darbiniekam trūkst prasmes vai zināšanu, lai veiktu kādu darbu, ir jāpaaugstina viņa kvalifikācija vai darbs jāuztic citam darbiniekam utt. Ja ir problēma ar resursiem, tad arī kaut kas jāmaina vai jāuzlabo, vai jāapgūst kas jauns. Sarežģītāk atrisināt motivācijas trūkuma problēmu, jo nepastāv standarta metodes darbinieku motivēšanā, un katrā konkrētā situācijā jāizvēlas vispiemērotākais darbinieku stimulēšanas paņēmiens, lai tie efektīvi strādātu uzņēmuma mērķu labā.
Motivēšana ir dinamisks process, kurš, lietojot psiholoģiskās, sociālās, ekonomiskās un tiesiskās metodes un līdzekļus, sekmē darbinieku un uzņēmuma izvirzīto mērķu sasniegšanu.

Author's comment
Atlants