Author:
Evaluation:
Published: 10.06.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
  • Research Papers 'Vides pārskats teritorijai starp Liepājas ezeru, ezera krasta līniju, vēco ostma', 1.
  • Research Papers 'Vides pārskats teritorijai starp Liepājas ezeru, ezera krasta līniju, vēco ostma', 2.
  • Research Papers 'Vides pārskats teritorijai starp Liepājas ezeru, ezera krasta līniju, vēco ostma', 3.
  • Research Papers 'Vides pārskats teritorijai starp Liepājas ezeru, ezera krasta līniju, vēco ostma', 4.
  • Research Papers 'Vides pārskats teritorijai starp Liepājas ezeru, ezera krasta līniju, vēco ostma', 5.
  • Research Papers 'Vides pārskats teritorijai starp Liepājas ezeru, ezera krasta līniju, vēco ostma', 6.
Extract

Secinājumi:
1. Vides pārskats par Liepājas ezeru un pieguļošām teritoeijām tika izstrādāts 2005. gada jūnijā - septembrī. Vides pārskats izstrādāts saskaņā ar likumiem „Par ietekmes uz vidi novērtējumu” un „Teritorijas plānošanas likumu” un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 157 „Kārtība, kādā veicams ietekmes uz vidi stratēģiskais novērtējums” (03.23.2004.), un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 883 „ Vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas noteikumi” (19.10.2004.) un Ietekmes uz vidi novērtējuma valsts biroja lēmumu Nr.12 „Par stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu teritorijai starp Pērkones kanālu, Dunikas ielu, M.Ķempes ielu, Reiņu meža ielu, Vaiņodes ielu, Ganību ielu, Airītes ielu, E.Tisē ielu, Lauku ielu un Liepājas ezera krastu” (20.08.2004.).
2. Plānojumā raksturota teritorijas pašreizējā izmantošana, attīstības priekšlikumi un telpiskās attīstības pamatnostādnes. Plānotā teritorija robežojas ar Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju (Natura 2000) – dabas liegumu „Liepājas ezers”, tādēļ plānojuma izstrādāšanā jāievēro likumdošana, kas attiecas uz šīm teritorijām – apskatīta vides pārskata 1.nodaļā. Pastāvošā likumdošana nosaka ierobežotu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izmantošanu, tādējādi plānojumā tiek minētas un raksturotas šīs aizsargājamās teritorijas, kā arī attiecīgie likumdošanas normatīvie akti. Plānojumā paredzētās darbības neietekmē NATURA 2000 teritoriju, tās neatstāj negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi.
3. Vides pārskats ietver ievadu, kopsavilkumu, 9 nodaļas un pielikumiem. Pielikumi nav atsūtīti kopā ar pārskata kopiju, bet tekstā daudzviet ir minēti vārdi: attēls, pielikums u. t. t. Tādēļ nav īsti skaidrs kā izskatās teritorija, vai tas, par ko iet runa uz šīs teritorijas, vai kur tieši atrodas.
4. Vērtējot plānojuma ietekmi uz bioloģisko daudzveidību, tai skaitā īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, autori secina, ka, lai gan ir deklarēta nostādne veicināt bioloģiskās daudzveidības un aizsargājamo teritoriju saglabāšanu un saprātīgu izmantošanu, plānojumā īpaši plaši nav paredzēti noteikti uzdevumi šo mērķu sasniegšanai.
5. Bioloģiskās daudzveidības ziņā bagātāko ezera piekrastes posmu plānojumā paredzēts apzīmēt kā liegumu teritoriju, lielākā daļa ezera piekrastes saglabāta kā apstādījumu teritorijas, jo ir bijusi aizsargājamā auga jūrmalas miķelīte atradne (LPSR MP 1987. gada 10. aprīlī apstiprināts „Jūrmalas miķelītes botāniskais liegums”. Pļavas bioloģiski mazāk vērtīgajā daļā ir paredzēta dzīvojamā un sabiedriskā apbūve.
6. Nav paredzama plānoto darbību negatīva ietekme uz gaisa, ūdens un augsnes kvalitāti.

Author's comment
Atlants