Evaluation:
Published: 25.05.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
  • Summaries, Notes 'Imigrantu un bēgļu tiesības Latvijā', 1.
  • Summaries, Notes 'Imigrantu un bēgļu tiesības Latvijā', 2.
  • Summaries, Notes 'Imigrantu un bēgļu tiesības Latvijā', 3.
  • Summaries, Notes 'Imigrantu un bēgļu tiesības Latvijā', 4.
  • Summaries, Notes 'Imigrantu un bēgļu tiesības Latvijā', 5.
Extract

Viens no sabiedrībā izplatītākajiem mītiem par bēgļiem, it īpaši saistībā ar iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) kontekstā ir: miljoni patvēruma meklētāju un bēgļu “pārpludina” Eiropu, tāpēc drīz no šiem “plūdiem” neizbēgami cietīsim arī mēs. No ANO statistikas datiem var secināt, ka Rietumeiropas valstīs uz 2001.g. beigām atradās tikai 1 717 569 atzītie bēgļi un 300 974 patvēruma meklētāji (Patvēruma meklētāju skaita svārstības ES dalībvalstīs var skatīt I tabulā). Kopumā visā pasaulē tajā brīdī bija 12 035 951 bēglis un gandrīz miljons patvēruma meklētāju. Patiesībā visvairāk bēgļu (vairāk nekā 1/3 daļa) atradās Dienvidrietumāzijā, bet visvairāk patvēruma meklētāju (gandrīz puse) - Ziemeļamerikā.
Kopējais patvēruma meklētāju pieteikumu skaits Eiropas Savienības dalībvalstīs (1983-2001)
Šobrīd Latvija atrodas priekšpēdējā vietā Eiropā patvēruma meklētāju skaita ziņā (pēdējā vietā ir Igaunija). Šogad Latvijā ir tikai viens patvēruma meklētājs. Tam ir vairāki objektīvi iemesli, piemēram:
Latviju kļūst arvien grūtāk izmantot kā tranzītvalsti ceļā uz ES dalībvalstīm;
Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis, kā arī sociālie apstākļi nepadara mūsu valsti pietiekami “pievilcīgu”;
Neskatoties uz to, ka Latvijā dzīvo vairāk nekā 100 tautību pārstāvji, principā nav izveidojušās tik lielas un noturīgas cittautiešu kopienas, kuras varētu atbalstīt jaunpienācējus un tādējādi netieši stimulēt to vēlmi meklēt patvērumu šajā valstī.…

Author's comment
Atlants