Author:
Evaluation:
Published: 20.11.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 8 units
References: Not used
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 1.
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 2.
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 3.
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 4.
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 5.
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 6.
  • Research Papers 'Aktīvā un dabas ekotūrisma ierobežojošie faktori Bārtas sateces baseinā', 7.
Extract

Jēdziens „ekotūrisms” Latvijā ir vēl diezgan jauns, tomēr ekotūrisma pamatprincipiem atbilstošas aktivitātes faktiski ir īstenotas jau sen – tie bija gan pārgājieni dabā, ekskursijas pa mazpilsētām, braucieni uz laukiem pie radiem, brīvdienu pavadīšana ārpus pilsētas u.tml. Pirmo reizi Latvijā par ekotūrisma situāciju un attīstības iespējām tika diskutēts starptautiskajā seminārā „Ekotūrisms Latvijā”, ko 1994. gadā organizēja VAK apvienība “Arkādija” (sadarbībā ar Gaujas Nacionālo parku un Latvijas Dabas Fonda projektu “Ķemeru nacionālais parks”). Kopš dibināšanas 2000. gadā ekotūrisma nozari Latvijā pārstāv sabiedriskā organizācija “Latvijas Ekotūrisma savienība”; bez tam Latvijā ir arī vairākas vietējas vai reģionālas organizācijas, kas darbojas atbilstoši ekotūrisma principiem.
Ekotūrisms- Moto:
Ekotūrisms varētu būt kā efektīva stratēģija vides izzināšanai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Turklāt, tas varētu līdzēt uzlabot mazāk pārtikušo cilvēku dzīvi, kuri dzīvo aizsargājamās teritorijās. Tomēr šī stratēģija būtu efektīva tikai tad, ja Ekotūrisms tiktu realizēts un veicināts iepriekš rūpīgi pētot un plānojot…
Zhang Lanying
Ekotūtisms – tūrisma veids, kam raksturīga ceļošana relatīvi neskartā uz mazapdzīvotā dabas vidē ar mērķi izzināt dabas biotopus, novērot augus un dzīvniekus dabiskajos apstākļos, kā arī izglītoties dabas aizsardzības jautājumos. (LTAP) Dabas (eko-) tūrisms veicina sabiedrības izglītošanu un audzināšanu saudzīgā attieksmē pret dabu, izpratnes veidošanu par dabā notiekošajiem procesiem un dabas aizsardzības pasākumiem.(LTAK)…

Author's comment
Atlants