Author:
Evaluation:
Published: 09.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 1.
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 2.
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 3.
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 4.
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 5.
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 6.
  • Essays 'Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums', 7.
Extract

Tāpat NEPLP nosūtīja vēstuli uzņēmuma “Viasat” vadītājam Baltijas valstīs Raivo Rostam, kurā aicina ievērot NEPLP 3. aprīļa lēmumu par programmas “Rossija RTR” retranslācijas ierobežošanu Latvijas teritorijā. NEPLP vēstulē “Viasat” norāda, ka minētais lēmums tika pieņemts saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2010/13/ES (Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva) 6. pantā, EPLL 19. panta piektās daļas pirmajā punktā, 26. panta 3. un 4. punktā noteikto, ņemot vērā, ka satelītoperators VIASAT programmu izplata, neizdarot tās saturā nekādus grozījumus.
Šāds lēmums par televīzijas kanāla retranslēšanas ierobežojumu ir solis, kas norāda NEPLP veikto funkciju nepieciešamību un nopietnību. Ka EPL ir jāizvērtē informācija, kas tiek pausta savu programmu vai televīzijas kanāla ietvaros. Ka atbildības pakāpe var būt augsta – līdz pat TV kanāla vai programmas slēgšanai, neaprobežojoties tikai ar brīdinājumiem vai naudas soda piemērošanu.
NEPLP savas uzraudzības funkcijas veic ikdienā, izskatot jautājumus, kas skar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības attīstību un uzraudzību. Ir izstrādāta elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālā stratēģija 2012.-2017. gadam, kurā liela uzmanība veltīta nepieciešamajiem grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Starp minētajiem grozījumiem ir ietverti arī jautājumi par plašsaziņas līdzekļu pārkāpumu kontroli, subtitrēšanas, un citi būtiski elektronisko mediju darbības aspekti.
Ir pamats domām, ka nākotnē TV programmu un kanālu uzraudzīšanas funkcija varētu būt tik tālu attīstīta un minētās funkcijas atrunātas un juridiski nostiprinātas, lai pārkāpuma veicējiem nerastos iespēja apiet vai pārkāpt likumā noteiktās robežas.
NEPLP plāno arī nelicencēto televīzijas piegādātāju apkarošanu, sākot bloķēt pieeju pārkāpēju interneta domēniem un IP adresēm. Pagaidām gan tas nav iespējams, jo nav izstrādāta attiecīgā likumdošana. Tāpat Iekšlietu ministrijas, Satiksmes ministrijas, NEPLP un sakaru kompānijas «Lattelecom» pārstāvji ir tikušies ar medijiem, lai aktualizētu nelegālās televīzijas jeb TV pirātisma problēmu Latvijā.

Author's comment
Atlants