Author:
Evaluation:
Published: 14.04.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 1.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 2.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 3.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 4.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 5.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 6.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 7.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 8.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 9.
  • Practice Reports 'Prakses atskaite', 10.
Extract

Veidoju prezentācijas Power Point, kas paredzētas pasākumam ”Izlīguma nedēļa”, kas jau otro gadu tiks organizēta no 2011.gada 11.aprīļa līdz 15.aprīlim. Veicu apkopojumu par cietušajiem gan diagrammas veidā, gan arī tabulas veidā, kurā tika norādīti cietušā vecums, izglītība un nodarbošanās. Veidoju apkopojumu par izlīgumā iekļautajiem nosacījumiem, lai izvairītos no tā saucamajām pērlēm taisot nākamos izlīgumus. Interesants un reizē amizants piemērs no izlīguma „...nestāsies dzimumattiecībās....”
Tāpat izteicu savu viedokli un komentēju dienesta iekšējās kārtības „Izlīguma organizēšanas un vadīšanas kārtība” izstrādāto projektu. Mans un dienesta darbinieku viedoklis sakrīt, ka iekšējās kārtības jaunais projekts dublē Ministru kabineta (turpmāk - MK) noteikumus par lietvedību un dokumentu izstrādāšanu. Ministru kabineta noteikumi Nr. 154 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas noteikumi” ir zaudējuši spēku ar 2010. gada jūliju. Taču spēkā esoši ir Ministru kabineta ( turpmāk – MK ) noteikumi Nr. 916 ar tādu pašu nosaukumu. Neapšaubāmi tikai skatīta probācijas dienesta izlīguma nodaļas 2010.gada atskaite, statistika. Sastādīja apkopojumu par teritoriālajās struktūrvienībās veiktajiem izlīgumiem par 2010.gadu.
Lielākais skaits nodarījumu par kuriem tika sastādīti izlīgumi, bija par KL 126., 130., 175., 180., 185., 231., 260. pantiem. Šie izlīgumi ir par nodarītajiem miesas bojājumiem, zādzībām, krāpšanām mazos apmēros, par dzīvnieku spīdzināšanu, un pat par tādiem nodarījumiem, kas skar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.
Manuprāt, viena no galvenajam problēmām šajos krīzes apstākļos ir augstais noziedzības līmenis. Tamdēļ arvien aktuālāks kļūst jautājums par kriminālsodiem, to vietu un lomu noziedzības apkarošanā.…

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Prakses atskaite”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/902485

Send

Email has been sent