Secinājumi par aizdevumu platformu izmaiņām, to priekšrocībām un trūkumiem:
• Šādu situāciju brīžos kā pandēmija, aizdevumu platformām ir liela atšķirība no akcijām. Kamēr investori aizdevumu platformās neieguldīja līdzekļus pandēmijas sākumā, jo kļuva riskantāka naudas atgūšana, tikmēr akciju pircējiem šis bija ļoti izdevīgs laiks, jo akciju cenas bija ļoti zemas, zinot, ka pēc pandēmijas akcijas būs daudz vērtīgākas.
• Viens no galenajiem trūkumiem aizdevumu platformās, investēšana notiek bez ķīlas, tāpēc, ja investētais uzņēmums bankrotē, iepēja atgūt naudu ir minimāla. Ieguldot ir iespējas izvēlēties procentu likmi saistot to ar uzņēmuma uzticamību un iespēju naudu atgriezt, un, ja ir vēlme ieguldīt uzņēmumā ar lielāku procentu likmi, tas noteikti ir daudz riskantāks projekts, kurā pastāv lielāka iespēja zuadēt daļu vai visu investīciju. Ja nav vēlmes pārmērīgi riskēt, tad visticamāk procentu likme būs krietni zemāka, nekā augsta riska ieguldījumos.
• Ne tikai ieguldīju platformās, protams, bet vienmēr ir neliela iespēja zaudēt investīciju, ja notiek kaut kas negaidīts un uzņēmums bankrotē, arī ieguldot salīdzinoši drošākā un uzticamākā uzņēmumā/projektā.
• Uzņēmumi, kuri var veikt lūgumus investoriem, ir pirms tam izgājuši aizdevumu platformas pārbaudes, tādēļ tie ir ‘caurredzamāki’ uzņēmumi, kuriem nav kādu slēptu vai nelegālu darījumu, kas varētu pakļat papildus riskam investoru līdzekļus.
• Salīdzinoši ar citiem ieguldījumu veidiem, aizdevumu platformās tiek piedāvātas augstākas procentu likmes par noguldījumu bankā, akcijām vai obligācijam, kas nozīmē lielāku peļņu.