Banku sektors ir attīstījies visās pasaules malās, visos kontinentos, līdz ar to tam ir savas īpatnības, kas raksturīgas tikai kādam noteiktam reģionam vai valstij, kas izveidojušās politisku, ekonomisku vai sociālu faktoru ietekmē. Kā krasi atšķirīgus reģionus, kurā katrā banku darbībai ir savas izteikti atšķirīgas īpatnības, var minēt ASV (Ziemeļamerika), Rietumeiropu (Eiropa) un Japānu (Tālie austrumi).
Bankām Vācijā (Rietumeiropa) ir raksturīgs izteikt valsts atbalsts un līdz ar to arī regulēšana no valsts puses. Valsts garantē banku izsniegtos kredītus, līdz ar to tos uzskata par drošiem, kā arī tiek noteiktas publiskās procentu likmes.
Vācijas bankām raksturīga izteikta Reģionalizācija – reģionālā un lokālā autonomija. Banku darbības drošību nodrošināt garantē vietējās pašvaldības un feodālo zemju valdības. Tās kalpo kā drošības garants, kas vairo uzticību banku sistēmai. Līdz ar šo drošību, Vācijas bankām raksturīgi augsti finanšu reitingi gan vērtspapīriem, gan dažādiem citiem banku pakalpojumiem, kā arī, protams, pašām bankām kopumā. …