Pirmā pasaules kara laikā ASV finansēja Antantes valstu ekonomiku (it īpaši ar lauksaimniecisko produkciju un ieročiem) . Pēc kara beigšanas Savienoto Valstu ekonomika vairs nebija tik efektīva kā kara laikā, jo bija orientēta un Eiropas valstu pieprasījumu. ASV veidojās depresijas stāvoklis, jo:
• Eiropā bija atjaunojusies normāla ražošana;
• ASV augstie muitas nodokļi neļāva Eiropai pārdot Savienotajām Valstīm savas rūpniecības preces apmaiņa pret lauksaimniecības produkciju;
• Pieauga Kanādas, Austrālijas un Argentīnas konkurence pasaules tirgū.
Līdz ar to amerikāņu fermeri ražoja vairāk produkcijas, nekā reāli bija iespējams pārdot. Lai risinātu šo problēmu Amerikas valdība sāka maksāt viņiem kompensāciju par neražošanu. 1919. gadā ieveda” sauso likumu”, kas aizliedza ražot un pārdot alkoholu. Bet alkohola ražošanai ir nepieciešama lauksaimniecības produkcija. Ar šo aizliegumu pieprasījums pēc šīs produkcijas vēl vairāk samazinājās. Tas atveda pie kontrabandas, azartspēļu attīstības, kriminālo struktūru veidošanos un ēnu ekonomikas rašanos.
Nopelnot daudz naudas kara gados amerikāņi miljoniem pirka akcijas. Vērtspapīru tirgū sākusies spekulācija. Akciju vērtība auga. Akcionāri pelnīja vēl vairāk. 1929. gadā, kad cenas sasniedza griestus, tās sāka strauji krist. Visi mēģināja pārdot akcijas, kamēr to cena nesamazinājās līdz nullei. Tas izraisīja histēriju vērtspapīru sistēmā. …