Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas ekonomiskā savienība - Beniluks valstis -tika izveidota 1921.gadā. Tās pamatā bija brīva preču apmaiņa, bet katra valsts saglabāja savu valūtu un nodokļu sistēmu. 1944.gadā šīs valstis parakstīja Muitas savienības līgumu, kurš stājās spēkā 1947.gadā. 1957.gadā Beneluks valstis bija Eiropas Ogļu un Tērauda Apvienības dibinātāj valstu starpā. Beļģija, Nīderlande, Luksemburga ir tipiskas līdzenumu valstis, jo lielākā daļa teritorijas ir līdzena un tikai nedaudz paceļas virs jūras līmeņa.
Šo valstu ekonomisko attīstību veicina: ģeogrāfiskais novietojums, svešvalodas zinošs darbaspēks, augsti attīstīta infrastruktūra. Ekonomiskajai situācijai Beneluks valstīs ir raksturīga: politiskā stabilitāte, elastīgs darba tirgus, efektīvs finansu sektors (Luksemburga ir vadoša Eiropā eiroobligāciju tirgošanas ziņā, šeit atrodas aptuveni 155 lielākās pasaules bankas); labvēlīgs klimats tiešo ārvalstu investīciju piesaistei1.
Nīderlande. 1/3 daļa Nīderlandes teritorijas ir zeme, kas „atkarota” jūrai, veidojot polderus - laukus norobežo ar zemes vaļņiem jeb dambjiem, atsūknē jūras ūdeni, uz zemes izklāj pītu zaru režģi un iesēj niedru sēklas. …