Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:488076
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.02.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Bizantijas vēsturi pēta bizantoloģijas nozare. Vārdi “Bizantija”, “bizantieši” radās tikai renesanses laikmetā un pašas Bizantijas impērijas pastāvēšanas laikā netika lietots, izveidojās, kad bija jūtama humānistu vēršanās pie Bizantijas kā pie antīkās pasaules turpinātājas. Mūsdienās tiek diskutēts, vai Bizantija ir antīkās pasaules turpinātāja vai Eiropas civilizācijas daļa?
Pasaules kultūras vēsturē Bizantija ieņem izcilu vietu. Viduslaiku pasaule daudz guva no Bizantijas literatūras un mākslas, jo tai piemita cēlas un izsmalcinātas formas, tēlaina pasaules uztvere, izteikts estētisms un filozofisks dziļums. Izglītības, aktīvās garīgās dzīves ziņā un mākslas apgarotībā Bizantijas bija antīkās pasaules tiešā mantiniece un kļuva par sava laika izcilu kultūras un mākslas centru. Savā tūkstošgadu ilgajā pastāvēšanas laikā Bizantija mijiedarbojās ar kultūras impulsiem no Irānas, Ēģiptes, Sīrijas, arābu zemēm u.c. zemēm, tomēr kā galvenais saglabājās no antīkās pasaules (grieķiem, romiešiem) mantotais kultūras pamats.
330.g. 11. maijā Konstantīns dibina Konstantinopoli. Bizantieši sevi identificēja kā grieķiski runājošus romiešus – romejus. Valsts etniskā atvērtība: pamatā bija grieķi, arī trāķieši, sīrieši, slāvi, maķedonieši u.c. Tā bija politiska nācija, kas veidojusies uz Romas politiskās idejas pamata ar grieķisku elementu. Konstantinopoles galvenais uzdevums – būt galvaspilsētai, ar politiskās varas ideju, ka tā ir labāka Roma.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register