Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:218884
 
Evaluation:
Published: 16.03.2006.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Bruņnieciskums laikā gaitā kļuvis arvien nozīmīgāks, pateicoties savai drosmei, augstsirdībai un godībai; tādēļ arī iesvētīšanas bruņinieku pakāpē kļuva arvien grūtākas. Tikai pēc tēva vai mātes dzimis muižnieks, sasniedzis 21 gadu vecumu, varēja tikt iesvētīts bruņiniekos, bet viņam bija jābūt pietiekami stipram un izturīgam, lai varētu pārvarēt visas grūtības, nekaitējot savai veselībai, un no viņa tika pieprasītas pamatīgas zināšanas par bruņinieka pienākumiem.
Parasti bruņinieku un muižnieku dēli savu kalpošanu uzsāka no PaZA amata.
Kad bērns sasniedza 10 gadu vecumu, tad viņš tika nodots slavenāko bruņinieku vecāku audzināšanā, ko sauca par bonne nourriture (laba audzināšana).
Tiekot līdz ieročnesējam un atrodoties šajā amatā jau dažus gadus, izceļoties ar labu uzvedību, kautrību, vīrišķību un drosmi, jaunais cilvēks sāka tiekties pēc bruņinieka pakāpes; tad augstāk stāvošais cilvēks, pārliecinoties par viņa drosmi un citām varonībām, nozīmēja iesvētīšanas dienu. Šai ceremonijai parasti tika izvēlēti kādu svinību priekšvakari, piemēram, pamiera izsludināšana, karaļu kronēšana, prinču laulības, kristības vai piedzimšana, arī lielie baznīcu svētki.
Tāds ieročnesējs, vai arī novice, dažas dienas sagatavojās iesvētībām bruņiniekos; viņš ievēroja stingru amatu un izsūdzēja savus grēkus. Pēc grēksūdzes novice tika ietērpts lina, baltajās kā sniegs, drēbēs kā dvēseles tīruma simbols, kurš nepieciešams bruņinieka amatā. Šādā ietērpā viņam bija jādodas uz baznīcu, kur bija jāpavada visa nakts lūgšanās. No rīta viņam pakaļ ieradās vecie bruņinieki, tad viņš tika aizvests uz pirti. Pēc tās bruņinieki lika viņam uz kakla pārsēju ar zobenu, liekot viņu gultā un aizsedzot ar parastu baltu aizsegu, bet dažreiz ar melnu vadmalu kā zīmi, ka viņš atvadījās no šīs pasaules ļaunumiem, jo viņam sākās cita, jauna dzīve.
Šādā ietērpā viņu radu pavadījumā ievadīja baznīcā. Svinīgajā ceremonijā mācītājs svētīja novice zobenu. Ceremonijas beigās viņu ievadīja istabā, kur viņu ieģērba. Sākumā viņam uzvilka no zelta austu kreklu, tad bruņas un uz pleciem viņam uzlika mantiju pārklātu ar ziediem un bruņinieka ģērboniem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register