SECINĀJUMI
Darba mērķis tika sasniegts, jo tika noteikta spiedes un lieces izturība dažādiem paraugiem.
Tika noteiktas parauga spiedes stiprības: smalkgraudaina betona vidējā spiedes stiprība – 65,14 Mpa, putustikla vidējā spiedes stiprība – 0,66 Mpa, gāzbetona vidējā spiedes stiprība – 1,78 Mpa, Keramzītbetona vidējā spiedes stiprība – 2,26 Mpa.
Smalkgraudaina betona gadījumā ir novērojamas atšķirības rezultātos, lai gan to gabarītu izmēri ir vienādi, bet betona masa atšķīrās visiem trijiem paraugiem, to var izskaidrot, ka smalkgraudainā betona paraugs saturēja poras (tukšumus), kas arī ietekmē betona stiprību, kā arī spiedes stiprību ietekmē parauga virsmas defekti uz noslogotās virsmas.
Aplūkojot visu paraugu konstruktīvās kvalitātes koeficientus, var secināt, ka vislabākais konstruktīvais materiāls ir smalkgraudainais betons, jo K>K`, taču vislabākais siltumizolējošais materiāls ir putustikls, jo K`>K. Smalkgraudainais betons ir piemērotākais paraugs, lai to izmantotu nesošo konstrukciju izbūvei, bet būves siltumizolācijai piemērotākais paraugs ir putustikls. Iegūtie rezultāti apkopoti tabulā (skatīt tabulu 1.).
Pēc datu iegūšanas un aprēķināšanas tika izveidoti grafiki kuros novērojamas sakarības starp spiedes stiprību un blīvumu. Grafikos var novērot sakarību, ka palielinoties materiāla blīvumam, palielinās arī spiedes izturība(skatīt grafiku 1. un 1.1.),
…