„ Zaļā pasaulīte ”
Nodarbība pirmdienai
Rīta aplis- pirkstiņrotaļa „ Puķīti stādām ”
Sēkliņu paņemam, zemītē ieliekam- bērni sēž turku pozā, ar labās rokas pirkstiem ņem iedomātu sēkliņu un „ stāda ” kreisajā saujā.
Gaidām, gaidām, gaidām puķi izaugam- īkšķis zem zoda, rādītājpirksts pie vaiga.
Izauga puķīte- abu roku delmi kopā salikti, rokas lēnām ceļ augšup.
Izplauka puķīte- rokas augšā, plaukstas lēnām paver.
Vējiņš uzpūta- pūš „ vējiņu ”.
Ziedlapas nobira- ātri kustinot pirkstus, nolaiž rokas. ( B. Brice, 2007, 21)
Izrunājam ar bērniem, ko šajā dienā darīsim. Šodien, bērni es jums parādīšu, kā sēj puķītes. Tuvojas māmiņas diena, tāpēc mums jādomā, kā iepriecināsim savas mīļās māmiņas. Iesēsim puķītes zemītē, lai no sēkliņas spētu izaugt skaista puķīte.
Esmu sagatavojusi lielu puķu kasti un zemi, kā arī paciņā sēkliņas. Šīs puķītes sauc par samtenēm. Uz paciņas tās ir sarkanā krāsā, redzēsim kādas mums izaugs. Puķes var būt vairākās krāsās- dzeltenas, oranžas, raibas, brūnas un sarkanas.
Sagatavotajā kastē ieberu zemi- tā būs laba augsne, lai mūsu iesētās sēkliņas izdzīvotu un izaugtu lielas. Tad ar zīmuli vai savu pirkstu izvelkam divas svītriņas- tās būs vadziņas. Bērnus sadalu divās grupiņās, lai visi tiktu pie sēklu sēšanas. Tad parādu, kā jākaisa sēkliņas un pēc kārtas katrs bērns mazu gabaliņu iebirdina sēkliņas vadziņā. Kad sēkliņas iesētas, tad ar pirkstiņiem uzkaisām zemīti virsū, tā aiztaisot vadziņu ciet. Atnesam kanniņu ar ūdeni un aplaistam vadziņas. Tā mums puķītes būs jālej, lai tās varētu padzerties, citādi tās novītīs. …