Ietekmes līniju konstruēšana.
Balsta reakcijas ietekmes līnijas konstruēšana.
Balsta reakcijas VB konstruēšanu sāk ar sijas posmu, kurā attiecīgā balsta reakcija ir pielikta, respektīvi – posmu AC. Posms AC ir kā sija ar konsolēm.
Balstā B atliek vienu vienību uz augšu, balstā A – nullīti. Savieno šīs vērtības ar taisni, kas turpinās līdz abiem sijas posma galiem – līdz punktiem Kreisajai malai un C.
A ir balsta vieta, tātad šajā punktā jebkura cita balsta ietekmes līnijai ir jābūt vienādai ar nulli. Tā kā balstu vietās ietekmes līnijas virzienu nemaina, tad tā turpinās līdz pašam daudzlocīklu sijas kreisajam galam un tur arī beidzas. Pa labi slodzes vieninieks pārvietojas aprēķina secības shēmā uz augšu, punktā C ir locīkla, kas nozīmē, ka šajā punktā ietekmes līnija maina virzienu, savukārt punktā. Punktā D slodzes vieninieks pārvietojas aprēķina secības shēmā uz leju, tātad šajā punktā ietekmes līnija beidzas.
Lieces momenta (M) ietekmes līnijas konstruēšana.
Šķēlums I-I atrodas pamatsijā, kas ir sija ar konsolēm (posms EF), attālumā 2m no balsta E un 4m no balsta F. MI-I ietekmes līniju konstruē, izmantojot labo zaru (kad slodzes vieninieks atrodas pa labi no šķēluma) un kreiso zaru (kad slodzes vieninieks atrodas pa kreizi no šķēluma). No balsta E atliek 2m uz velk līniju caur balstu F, kas turpinās līdz sijas labajam galam. No balsta F atliek uz leju 4m un velk līniju caur balstu E, kas turpinās līdz locīklai D, kur līnija maina virzienu un beidzas locīklā C. Līniju apakšējā krustpunktā ir lieces momenta lielums.
Šķērsspēka (Q) ietekmes līnijas konstruēšana.
Šķēlums II-II atrodas pamatsijā, kas ir sija ar konsolēm 2 m no balsta A un 2 m no balsta B (posms AB). Šķēluma vietā atlieku vienību 2/4 uz augšu un 2/4 uz leju. Caur šīm vērtībām un balstu punktiem velku divas paralēlas taisnes, kas turpinās līdz sijas posma kreisajam galam un šķēluma vietā novelku vertikālu pārejas taisni, kas savieno QII-II ietekmes līnijas labo un kreiso zaru. Līdz ar to pa kreisi QII-II ietekmes līnija ir jau uzkonstruēta līdz galam, savukārt pa labi no punkta B slodzes vieninieks pārvietojas aprēķina secības shēmā uz augšu un iet līdz locīklai C, šeit ietekmes līnija arī beidzas.
…