Šobrīd depresija uzskatāma par aktuālu problēmu gan pasaulē, gan Latvijā, kā pieaugušo, tā bērnu un pusaudžu vidū. Šī slimība pasaulē saglabā tendenci strauji izplatīties. Pat depresijas rašanās vēl joprojām nav līdz galam izskaidrota. Daudzās pasaules valstīs ir izvērtsi vērienīgi pētījumi, lai beidzot piekļūtu pie saknes šai slimībai, kura vēl arvien turpina uzdot mīklas. [ 2. ]
Tā ir nopietna, bieži vien nedziedināma garīga slimība;
Tas ir psiholoģisks stāvoklis, kam raksturīgs nomākts garastāvoklis un intereses zudums par apkārt notiekošo.
Depresijas pirmsākumi meklējami tālā senatnē. Filozofiski varētu teikt, ka depresija ir tikpat sena kā pati cilvēce. Depresija ir ne tikai fizioloģiska un psiholoģiska problēma, bet arī garīga problēma. Mediķi pamatā depresiju skata kā jebkuru fizioloģisku slimību, ko izraisa bioķīmiskas izmaiņas smadzenēs – krasi samazinās vielas (serotonīna), kas nosaka cilvēka garastāvokli, enerģiju un pašsajūtu, daudzums smadzenēs.
Psihologi un psihoterapeiti uzskata, ka depresija ir vairāk dvēseliska, emocionāla problēma, kā arī ārēju negatīvu notikumu un apstākļu rezultāts. Psiholoģiskais atbalsts tiek sniegts ar konsultēšanas un dažādu terapijas metožu palīdzību.…