Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:242293
 
Author:
Evaluation:
Published: 12.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Pēc Rietumeiropas valstu standartiem, Spānija ir tradicionāli attēlota, kā spilgts piemērs ekonomiskajai atpalicībai. Līdz pat 1960 gadu vidum liela daļa nodarbināto bija tieši lauksaimniecības sektorā. Vēsturiski Spānijas ekonomisko attīstību ilgstoši traucēja salīdzinoši augstās lauksaimniecības sektora izmaksas un zemā efektivitāte, ekstensīva sauszemes kultivācija audzējot tradicionālās monokultūras: kviešus, olīvas un vīnogulājus. Zemā lauksaimniecības raža radīja zemus ienākumus iekšzemes kopproduktā uz lielu masu lauku rajonu patērētājiem, izvērsās par iemeslu ražošanas sektoru attīstībai.
Divdesmitajā gadsimtā Spānija tika uzskatīta par visnoslēgtāko ekonomiku Rietumeiropā. Spāņu ekonomisti uzskatīja, ka pasaules ekonomiskās pārprodukcijas krīzes laiku 1930. gadā, Spānija pārcieta bez zaudējumiem, tieši pateicoties izolācijas politikai. Spānijas Republikā no 1931. – 1936. gadam pastāvēja ilgstošas, nopietnas iekšējās problēmas, kā, piemēram, lauksaimniecībā. Situācijai draudēja pilsoņu karš, sevišķi lauku reģionos.
Reakcionāro spēku triumfs ar ģenerāli Franco priekšgalā 1939. gadā noveda pie atjaunotas un vēl uzsvērtākas pašapgādes sistēmas. Politiskie, ekonomiskie un militārie spēki atbalstīja autarķijas izveidi, kas tomēr noveda pie iznīcinošiem rezultātiem. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register