Šķiet, lai cik laimīgs, pašpietiekams vai apmierināts nebūtu cilvēks, nav neviens tāds, kurš nebūtu aizdomājies, par to, kāda būtu viņa dzīve, ja kāda iepriekš veikta izvēle vai darbība būtu bijusi krasi savādāka. Cik gan daudz scenārijus varētu izdzīvot, cik daudz lomas izspēlēt.
Par to domājot, nevar neievērot to, cik lielā mērā citi cilvēki ietekmē mūsu ikdienu un galu galā, dzīvi kopumā. Tas sākas jau bērnībā, kad vecāki, mums jau maziem esot, māca to, kā it kā būtu jādzīvo pareizi, un turpinās teju vai visu mūžu. Ik dienas mūs ietekmē apkārtējie, tādējādi arī dzīves scenāriji (pozīcijas) savā ziņā it atkarīgi no mūsu attieksmes pret līdzcilvēkiem, arī sevi.
Vērojot cilvēkus, nākas ievērot, ka ir zināma daļa cilvēku, kuri vienkārši māk dzīvot, dzīvot izdzīvojot ik mirkli. Tādās reizēs visdrīzākais citi (kuri iepriekšminētajai grupai nepieder) neviļus pieķer sevi pie domas, ka arī gribētu būt tādi. Taču tikpat ātri šīs domas atmet, jo ir pārāk iejutušies sava jau „tekošā” scenārija lomā.
Šajā referātā apskatīšu dzīves scenārijus (pozīcijas), to veidus, iedalījumus, veidošanās faktorus.…