Lielbritānija II Pasaules karā bija uzvarētāj valsts, lai arī tā zaudēja daudzus cilvēkus (~4000), kā arī lieli ekonomiskie zaudējumi. 1949.gadā leiboristu mērķis bija panākt augstu ekonomisko attīstību Lielbritānijā. Tam bija 3 galvenie iemesli:
1.bija liels pieprasījums pēc precēm;
2.darbiniekiem centās pakāpeniski paaugstināt algas piegumu;
3.centās ieviest Keinsa metodes – gan valsts, gan privātais sektors izdod vairāk līdzekļus, lai veicinātu preču pirkšanu un naudas ieguldījuma pieaugumu, tātad valdība sāka stingrāk kontrolēt ekonomiku. Keinsa metode nodarbojās arī ar bezdarba regulēšanu.
Otrs svarīgākais valdības mērķis bija nacionalizācija. 1946.gadā nacionalizēja Anglijas bankas, tāpat arī ogļrūpniecības uzņēmumus un civilo aviāciju, kā arī tika izveidotas dažādas komisijas, kas kontrolēja dzelzceļus, auto transportu un iekšējo ūdeņu transportu. Valsts arī pārņēma savās rokās elektrības ražošanu un gāze rūpniecību. 1951.gadā notika pilnībā dzels un tērauda rūpnīcu nacionalizēšana. Valdība izstrādāja efektīvu lauksaimniecības programmu lauksaimniekiem, kurā lauksaimniekiem vajadzēja maksimāli iegūt iespējamo ražu.…