Ekonomisko politiku realizē dažādas nacionālas un starptautiskas institūcijas, tās cenšas ietekmēt valsts, to iedzīvotājus un uzņēmējus utt. Valsts institūcijas ir, piemēram, Latvijas Banka; Ministru kabinets; Latvijas Republikas Saeima u.c. Finanšu institūcijas ir, piemēram, sabiedrības, kas nodarbojās ar finanšu līzingu un kreditēšanu, biržas, brokeru sabiedrības u.c. Tāpat arī ir starptautiskas institūcijas, piemēram, Interpols, Eiropas Komisija, Starptautiskais Valūtas fonds
Ārējās tirdzniecības politikas mērķis Eiropā ir globāla pasaules tirdzniecības liberalizācija, pakāpeniska muitas nodokļu samazināšana, tirdzniecības ierobežojumu samazināšana un tirdzniecības noteikumu stiprināšana. Ārējās tirdzniecības politika aptver dažādus jautājumus, piemēram, tarifu un netarifu pasākumus preču un pakalpojumu tirdzniecībā, investīciju nosacījumus, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību, konkurences jautājumus u.c. Latvijas tirdzniecības attiecības balstās uz daudzpusējiem līgumiem un noteikumiem Pasaules Tirdzniecības organizāciju ietvaros.. Latvijas ārējās tirdzniecības mērķis ir apgūt jaunus ārējos tirgus.
Investīciju piesaiste ir pasākumi, kuru mērķis ir uzņēmējdarbības attīstības un konkurētspējas palielināšana. Investīcijas tiek ieguldītas un piesaistītas lai modernizētu, restrukturizētu, veidotu jaunus uzņēmums. Lielākā daļa investīcijas Latvijā ienāk no ārzemēm, kas ir ārvalstu investīcijas. Ārvalstu investīcijas iedala finanšu investīcijās (iegulda caur biržu akcijām, banku depozītiem) un tiešajās investīcijās (ieguldījumi uzņēmumu kapitālos).
…